• Кращі світові практики громадського активізму: відео про «Рік молоді в Росії»

  by  • 27.07.2010 • Кращі світові практики громадського активізму • Прокоментуй!

  Ось це, доволі популярне відео на YouTube та інших відео-хостингах, свого часу зробило справжній переполох у політичних колах нашого північного сусіда і стало основою для десятка інших подібних роликів на соціальну тематику. Більшість з них (якщо не всі) заборонені для трансляції на російському телебаченні. Як у сучасній Росії вдалося зробити такий продукт за державні кошти, хто був до цього причетний і які є інші версії цього відео – про це у нашому матеріалі.

  Почалося все з того, що 12 лютого лідер молодіжного руху «Росія Молода» Максим Міщенко у своєму блозі презентував оригінальну версію соціальної реклами «Року молоді» (відео на початку матеріалу), із зауваженням, що воно заборонене для показу на ТБ через зайву жорсткості, а також повідомив, що цей ролик створений студією «Біле світло» Роберта Шлегеля, депутата Державної Думи і колишнього прес-секретаря руху «Наші». Тобто, до створення ролику були причетними дві особи, які є яскравими прихильниками політики правлячої партії в Росії.

  Спеціалісти відзначають, що над файлами працювали професіонали (навіть не в плані відео, а в плані професіоналів-психологів), які явно якісно підбирали зображення та звук

  Ролик активно поширювався в інтернеті, викликавши шквал коментарів. Кількість переглядів досягла позначки 1 300 000 разів і продовжувала збільшуватись. Відео демонструє пропагандистські нарізки з кінохронік досягнень СРСР, на противагу чому представлений негативний образ сучасної молоді, яка думає про гроші і розваги, не замислюючись над долею країни.

  Після цього в інтернеті один за одним почали з’являтися роли з дуже схожим оформленням, але іншими месиджами. У глядачів складалось враження що автор роликів один і той самий. Проте ні Максим Міщенко, ні Роберт Шегель не підтвердили цю інфомрацію. У новому відео автор звертається до державних чиновників, представників правоохоронних органів і навіть до всіх землян. Можливо, автори цих роликів різні люди. Проте, спеціалісти відзначають, що над файлами працювали професіонали (навіть не в плані відео, а в плані професіоналів-психологів), які явно якісно підбирали зображення та звук.

  Інші версії відео:

  Звернення до працівників міліції

  Звернення до чиновників

  Звернення до людства

  І для порівняння з першим відео пропонуємо вам офіційний ролик, який таки потрапив на телебачення:

  Наші співвітчизники теж не пасли задніх і в період минулих виборів зробили нашу версію цього ролику зі зверненням до кандидатів. До речі, особливо акутальна зараз, напередодні «щасливого геловіну»:

  Якщо ви хочете розповісти про свою практику громадського активізму, яку ви вважаєте ефективною чи у вас є запитання стосовно відео про «Рік молоді в Росії» – пишіть на got@opora.lviv.ua.

  Анрдій Дутчак

  About

  Журналіст, громадський діяч

  http://www.opora.lviv.ua