• Моніторинг освітньої політики

  Новини:

  ЗНО в умовах нестабільної суспільно-політичної ситуації. Підсумки громадського спостереження

  Зовнішнє незалежне оцінювання 2014 р. подолало чи не найбільше викликів з часу його запровадження. Від браку коштів на витратні матеріали та зупинки друку тестових завдань, відміни основної сесії в Автономній Республіці Крим, а пізніше – і в Донецькій та Луганській областях, проведення чисельної перереєстрації на додаткову сесію до досі невизначеної долі скороченої сесії ЗНО для 14 тис. вступників Донбасу, які не змогли взяти участі у незалежному тестуванні 1-15 липня. Більше »

  ЗНО з української мови та літератури: тестування складено!

  5-6 червня 2014 р. відбулося зовнішнє незалежне оцінювання знань випускників загальноосвітніх навчальних закладів з української мови та літератури. Нагадаємо, що результати ЗНО з цього предмету є обов’язковим для вступу до усіх вищих навчальних закладів країни. Нехтування ж процедурами стандартизованого тестування на цьому етапі – автоматично позбавляє абітурієнта права брати участь у вступній кампанії 2014 р. Більше »

  ЗНО стартувало: результати перших спостережень ОПОРИ

  3 червня 2014 року в Україні стартувало зовнішнє незалежне оцінювання. Особливістю цьогорічного тестування стало те, що абітурієнти Луганської, Донецької областей, а також окупованої Автономної Республіки Крим не зможуть скласти іспити у своєму регіоні під час основної сесії. Більше »

  Про що треба пам’ятати учасникам ЗНО

  Як і в будь-якій іншій справі, дотримання правил та процедур під час підготовки та проходження зовнішнього незалежного оцінювання – є важливою передумовою для досягнення успішного результату. Напередодні основної сесії стандартизованого тестування, Громадянська мережа «ОПОРА» нагадує абітурієнтам про головні аспекти процесу перевірки знань, та про що не можна забувати, йдучи на пункт тестування.

  Завантажити пам’ятку учасника ЗНО 2014 р. можна за посиланням

  Більше »

  Затверджено зміни до Умов прийому на 2014 рік. Чого чекати вступникам?

  27 травня 2014 р. на сайті Міністерства освіти і науки України опубліковано зміни до Умов прийому до вищих навчальних закладів, відповідно до яких, здійснюватиметься відбір абітурієнтів на новий навчальний рік. Більше »

  ЗНО у Луганській та Донецькій областях перенесено

  20 травня, менш ніж за два тижні до старту основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів, було прийняте рішення про перенесення термінів проведення стандартизованого тестування у Луганській та Донецькій областях. Більше »

  Абітурієнти з АРК зможуть пройти ЗНО у три сесії

  Зважаючи на умови, що склалися в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, проведення зовнішнього незалежного оцінювання на відповідній території є неможливим. Водночас, дбаючи про забезпечення рівного доступу до вищої освіти випускників по всій території країни, Український центр оцінювання якості освіти створив додаткові можливості для проходження зовнішнього незалежного оцінювання вступникам з Криму в інших регіонах України. Більше »

  Реєструємося на ЗНО-2014 правильно

  Терміни реєстрації на ЗНО 2014 року перетнули екватор, однак більшість цьогорічних вступників не поспішають визначатися із предметами для проходження стандартизованого тестування. Щоб прискорити цей процес, а також допомогти абітурієнтам розібратися у процедурах реєстрації, Громадянська мережа ОПОРА підготувала відповідний інформаційний плакат. Тож, пропонуємо Вашій увазі чотири основні кроки для отримання необхідних документів для участі у тестуванні цього року:

  zno

   

  Детальніше з порадами щодо реєстрації на ЗНО-2014, радимо ознайомитися тут.

  Поради щодо реєстрації на ЗНО-2014

  3 січня розпочалася реєстрація учасників для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2014 році. Усвідомлений вибір предметів для складання стандартизованого тестування та підготовка усіх необхідних для реєстрації документів – перший етап вдалої вступної кампанії для більшості цьогорічних абітурієнтів. Громадянська мережа ОПОРА пропонує ознайомитися з основними кроками, які варто пройти кожному випускнику, перш ніж реєструватися на ЗНО. Більше »

  Моніторинг середньої освіти, запрограмований на провал

  Проведення моніторингу якості та рівня знань, які учні отримують в загальноосвітніх навчальних закладах – необхідна складова подальшого розвитку системи середньої освіти загалом. Попри те, що проведення такого моніторингу в Україні було розкритиковане експертами ще на своїх початках, вчителі, учні та батьки були категорично проти виконання наказу МОН, а багато хто побачив у цьому процесі новий механізм для заробляння грошей – ідея оцінки якості загальної середньої освіти є правильною і на часі. Тільки лінивий не втомлюється повторювати, що середня освіта деградує, що з студентами-першокурсниками неможливо працювати в університетах, до яких вони елементарно не готові. Деякі ВНЗ роблять перші семестри ввідними та вчать того, чого мала навчити школа. Зрозумілим є факт, що так далі бути не можна і треба щось змінювати. Однак, для того, щоб реформа чи зміни мали ефект треба спочатку зрозуміти, а що ж не гаразд – на якому рівні чи в якому класі, з якими саме дисциплінами, а може з методами викладання, навчальними програмами, чи матеріально-технічною базою? Більше »

  « Сторінка 1, 2, 3, 4 ... 10, »
  • Natalvan

   Доброго дня! Хочу запитати – Чи зобов’язані навчальні заклади публікувати списки зарахованих на своїх
   офіційних сайтах, а також вносити своєчасно дані до ЄДБО?  Мова йде про Українську академію друкарства. Станом на сьогодні, 13 серпня, на офіційному сайті досі не розміщено таких списків! Натомість висить оголошення, що зарахованих на навчання запрошують на співбесіду до ректора.  Я вже не кажу про те, що виш не надавав жодної інформації про кількість оригіналів документів, поданих на певний напрямок, під час вступної кампанії. На Вступ-інфо зміни також взагалі не вносились. Абітурієнтів практично позбавили права оцінити власні можливості щодо вступу під час третьої хвилі, адже інформація про те, хто і з якою рейтинговою позицією претендує на бюджетне місце (тобто здав оригінали), була просто відсутня! При особистому зверненні 9 серпня у приймальну комісію в наданні такої інформації мені було  відмовлено (пояснили, ніби вони і самі цього не знають, так як електронний облік не ведеться, а на папері щоразу рахувати дуже довго), запропонували лише оглянути списки рекомендованих з відмітками. Але ж ні для кого не секрет, що ще існує таке поняття, як “донабір”, коли навіть після оголошення рекомендованих у третю хвилю, залишаються бюджетні місця, які можуть зайняти особи, які не були рекомендовані, але нададуть оригінали документів до 17.00  10 серпня. Відмова у наданні інформації фактично зробила непрозорою процес зарахування абітурієнтів в останні години вступної кампанії! Адже ніхто не хоче отримувати такого кота в мішку – нести оригінали у виш, де неспроможні вирахувати шанси абітурієнта на вступ. Як приклад максимальної прозорості в останній день подачі оригіналів, я можу навести списки на сайтах Львівської політехніки та ЛНУ ім. І.Франка. Адже там було все зрозуміло від першої і до останньої хвилини, кожен абітурієнт, міг самостійно оцінити свої можливості на обраному факультеті і вчасно віднести оригінали туди, де він мав найбільше шансів навчатись за рахунок держави. Але ще більше мене здивувало, що навіть тепер, аби ознайомитись зі списками зарахованих і хоча б постфактум розібратись, чи була в мене можливість навчатись в УАД, я на сьогоднішній день цих списків ніде знайти не можу (звісно, крім стенду біля приймальної комісії де вони (я щиро на це сподіваюсь!!!) розміщені в паперовому вигляді. Смішно думати, що такий солідний навчальний заклад не має технічної можливості для їх публікації на сайті! Виникає питання – чи не слугує така цілковита відсутність інформації прикриттям для можливих маніпуляцій? Наприклад, для повідомлення про те, що на бюджеті лишаються ще вільні місця і варто здати оригінали, лишень “обраним” абітурієнтам?  Відсутність власної комп’ютерної програми в даній ситуації виправданням бути не може. Адже існує ЄДБО і сайт Вступ-інфо, яким можливо цілком зручно користуватись (як це робив, наприклад, НЛТУ, який також не має власної бази).
   Цілком вірогідно, що Українська академія друкарства – не єдиний виш, де є така ситуація, тому хотілося б, аби абітурієнти в наступні роки не стикалися з подібними фактами.
   З повагою, Львівський абітурієнт 2012.

  •  >> Чи зобов’язані навчальні заклади публікувати списки зарахованих на своїх офіційних сайтах
   Не зобов’язані.

   >>вносити своєчасно дані до ЄДБО
   Зобов’язані. Але реальність така, що вдається це далеко не всім. Здебільшого, через проблеми з тією ж ЄДБО.

   Стосовно описаної вами проблеми: можливо, УАД не виконала державне замовлення і чекає до 15 числа на донесення оригіналів документів. І вже після цього оприлюднить список зарахованих? Поцікавтесь у приймальній комісії про ситуацію з виконанням державного замовлення?

  • Natalvan

    Можливо і не виконали, хоча бажаючих вчитись там було вдосталь… Але якщо представники приймальної комісії не володіють ситуацією і не можуть дати відповідь на саме елементарне питання, то нічого дивного немає, якщо у них проблеми із виконанням держзамовлення)))