• Моніторинг освітньої політики

  Новини:

  Моніторинг якості загальної середньої освіти не буде об’єктивним

  Моніторингові дослідження, впровадження яких у 5 та 10 класах планує Міністерство освіти й науки, вже піддалися критиці з боку незалежних експертів, народних депутатів, батьківських комітетів. Причина тривіальна – на перший погляд, добра ініціатива – моніторинг якості загальної середньої, яка є затребуваною та на часі – насправді страждає від недолугих методів її реалізації, що спотворюють саму мету та зміст нововведень. Більше »

  Відповідальні секретарі рекомендують зменшити кількість заяв, ввести пріоритетність та узаконити “конкурс оригіналів”

  Після закінчення вступної кампанії до вищих навчальних закладів 2013 р. спостерігачі ОПОРИ провели опитування 36 відповідальних секретарів приймальних комісій на предмет досконалості та ефективності процедур відбору абітурієнтів. Напередодні затвердження нових Умов прийому до ВНЗ на 2014 р. пропонуємо до уваги Міністерства освіти і науки України результати опитування та сподіваємося на врахування вагомих пропозицій під час розробки основного документу, що регулює процедури вступу. Більше »

  Зарахування до ВНЗ поза процедурою: скільки абітурієнтів цим скористалося?

  Doslidgennia_wave17 жовтня експерти Громадянської мережі ОПОРА презентували «Дослідження результатів зарахування абітурієнтів на кожному з етапів конкурсного відбору». Потреба у проведенні ґрунтовного аналізу процесу відбору студентів до вищих навчальних закладів виникла після чисельних звернень абітурієнтів на телефон «гарячої лінії» зі скаргами на зарахування на місця державного замовлення вступників із нижчими балами, ніж у них. Проблема була викликана тим, що у так званій «четвертій хвилі», за наявності вільних бюджетних місць, студентами ставали ті абітурієнти, які подали до вишів оригінали документів. Натомість, вступники з вищими балами, які не володіли інформацією про можливість бути зарахованими на бюджетні місця – втратили такі шанси. Окрім скарг, отриманих від абітурієнтів на телефон «гарячої лінії», про таку тенденцію також свідчать результати дослідження, проведеного мережею ОПОРА. Більше »

  Аналіз проекту умов прийому до вищих навчальних закладів України 2014 році

  25 вересня 2013 року на веб-сайті Міністерства освіти і науки було оприлюднено для громадського обговорення проект умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році. Аналізуючи відповідний проект, ОПОРА мусить констатувати відсутність будь-яких прогресивних змін, що може означати повторення у 2014 році ряду проблем вступних кампаній 2013 та 2012 років, про які організація повідомляла, підводячи підсумки спостереження за процесом відбору до ВНЗ. Більше »

  Державне замовлення – інформація з обмеженим доступом!?

  Підбиваючи підсумки громадського спостереження за вступною кампанією до вищих навчальних закладів України у 2013 році, Громадянська мережа ОПОРА не може оцінити її як прозору та відкриту. Міністр освіти і науки України та голова Державної інспекції навчальних закладів описують цьогорічний вступ, як спокійний, та зазначають, що цьому сприяла правильна організація та поінформованість вступників. Однак позиція громадських спостерігачів інша. Більше »

  Результати кампанії «За прозорий вступ до ВНЗ!» у Львівській області

  Через декілька днів, 25 серпня, в Україні завершується вступна кампанія до вищих навчальних закладів, тому спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, які відслідковували процес подачі документів та зарахування абітурієнтів, презентують короткі підсумки своєї роботи за останні два місяці. Більше »

  Зарахування з проблемами

  З 1 по 10 серпня вирішується доля більшості абітурієнтів, які цього року виявили бажання стати студентами та подали документи для вступу до вищих навчальних закладів. Саме тому, цей період є особливо «спекотним» як для вступників, так і для приймальних комісій, які повинні забезпечувати чіткість та прозорість процесу конкурсного відбору. Більше »

  «Вступна кампанія-2013: перші підсумки громадського спостереження»

  З 1 по 31 липня 2013 р. тривав етап подачі заяв та документів для участі у конкурсному відборі, а також проводилися вступні екзамени та творчі випробування у вищих навчальних закладах країни. За дотриманням процедур вступу у приймальних комісіях 40 ВНЗ спостерігали представники Громадянської мережі «Опора». Крім того, в організації працює телефон «гарячої лінії», куди за консультаціями та зі скаргами звернулося більше 1,5 тис. осіб – цьогорічних абітурієнтів. Послуговуючись даними спостерігачів, а також підсумовуючи особисті звернення вступників, Мережа «Опора» виділяє такі тенденції цьогорічної вступної кампанії: Більше »

  Як не загубитись у рейтингових списках. Алгоритм дій абітурієнта

  1 серпня до 12:00 приймальні комісії усіх вищих навчальних закладів оприлюднюють перший список абітурієнтів, рекомендованих до зарахування на навчання за кошт державного замовлення[1]. Із ним можна ознайомитися на стендах приймальних комісій. Такі списки повинні дублюватися на веб-сторінках відповідних ВНЗ. Окремі виші також можуть повідомляти абітурієнтів про рекомендацію до зарахування за допомогою телефонного зв’язку або надсилаючи їм смс-повідомлення. Більше »

  ТВОРЧІ КОНКУРСИ: ЩО ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ ВСТУПНИКУ

  З 11 липня у вищих навчальних закладах стартували творчі конкурси. Така форма вступного випробування має на меті перевірити та оцінити здібності особи до творчої діяльності. Відповідно до Умов прийому, участь у творчих конкурсах є обов’язковою при вступі на сімнадцять напрямів підготовки: Більше »

  « Сторінка 1, 2, 3, 4, 5 ... 10, »
  • Natalvan

   Доброго дня! Хочу запитати – Чи зобов’язані навчальні заклади публікувати списки зарахованих на своїх
   офіційних сайтах, а також вносити своєчасно дані до ЄДБО?  Мова йде про Українську академію друкарства. Станом на сьогодні, 13 серпня, на офіційному сайті досі не розміщено таких списків! Натомість висить оголошення, що зарахованих на навчання запрошують на співбесіду до ректора.  Я вже не кажу про те, що виш не надавав жодної інформації про кількість оригіналів документів, поданих на певний напрямок, під час вступної кампанії. На Вступ-інфо зміни також взагалі не вносились. Абітурієнтів практично позбавили права оцінити власні можливості щодо вступу під час третьої хвилі, адже інформація про те, хто і з якою рейтинговою позицією претендує на бюджетне місце (тобто здав оригінали), була просто відсутня! При особистому зверненні 9 серпня у приймальну комісію в наданні такої інформації мені було  відмовлено (пояснили, ніби вони і самі цього не знають, так як електронний облік не ведеться, а на папері щоразу рахувати дуже довго), запропонували лише оглянути списки рекомендованих з відмітками. Але ж ні для кого не секрет, що ще існує таке поняття, як “донабір”, коли навіть після оголошення рекомендованих у третю хвилю, залишаються бюджетні місця, які можуть зайняти особи, які не були рекомендовані, але нададуть оригінали документів до 17.00  10 серпня. Відмова у наданні інформації фактично зробила непрозорою процес зарахування абітурієнтів в останні години вступної кампанії! Адже ніхто не хоче отримувати такого кота в мішку – нести оригінали у виш, де неспроможні вирахувати шанси абітурієнта на вступ. Як приклад максимальної прозорості в останній день подачі оригіналів, я можу навести списки на сайтах Львівської політехніки та ЛНУ ім. І.Франка. Адже там було все зрозуміло від першої і до останньої хвилини, кожен абітурієнт, міг самостійно оцінити свої можливості на обраному факультеті і вчасно віднести оригінали туди, де він мав найбільше шансів навчатись за рахунок держави. Але ще більше мене здивувало, що навіть тепер, аби ознайомитись зі списками зарахованих і хоча б постфактум розібратись, чи була в мене можливість навчатись в УАД, я на сьогоднішній день цих списків ніде знайти не можу (звісно, крім стенду біля приймальної комісії де вони (я щиро на це сподіваюсь!!!) розміщені в паперовому вигляді. Смішно думати, що такий солідний навчальний заклад не має технічної можливості для їх публікації на сайті! Виникає питання – чи не слугує така цілковита відсутність інформації прикриттям для можливих маніпуляцій? Наприклад, для повідомлення про те, що на бюджеті лишаються ще вільні місця і варто здати оригінали, лишень “обраним” абітурієнтам?  Відсутність власної комп’ютерної програми в даній ситуації виправданням бути не може. Адже існує ЄДБО і сайт Вступ-інфо, яким можливо цілком зручно користуватись (як це робив, наприклад, НЛТУ, який також не має власної бази).
   Цілком вірогідно, що Українська академія друкарства – не єдиний виш, де є така ситуація, тому хотілося б, аби абітурієнти в наступні роки не стикалися з подібними фактами.
   З повагою, Львівський абітурієнт 2012.

  •  >> Чи зобов’язані навчальні заклади публікувати списки зарахованих на своїх офіційних сайтах
   Не зобов’язані.

   >>вносити своєчасно дані до ЄДБО
   Зобов’язані. Але реальність така, що вдається це далеко не всім. Здебільшого, через проблеми з тією ж ЄДБО.

   Стосовно описаної вами проблеми: можливо, УАД не виконала державне замовлення і чекає до 15 числа на донесення оригіналів документів. І вже після цього оприлюднить список зарахованих? Поцікавтесь у приймальній комісії про ситуацію з виконанням державного замовлення?

  • Natalvan

    Можливо і не виконали, хоча бажаючих вчитись там було вдосталь… Але якщо представники приймальної комісії не володіють ситуацією і не можуть дати відповідь на саме елементарне питання, то нічого дивного немає, якщо у них проблеми із виконанням держзамовлення)))