• Аналіз діяльності ЛМР

  Новини:

  Тарифне протистояння у Львові: дим без вогню

  Львівська міська радаСкасування двоставкового тарифу на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для населення стало черговим приводом для розгортання інформаційної війни між депутатським корпусом, точніше фракцією ВО «Свобода», та органами виконавчої влади, які очолює міський голова А. Садовий. Про те, що дискусія мала більше популістський характер і була націлена на завоювання місцевого електорату, ніж намагалася вирішити конкретні проблеми стало зрозумілим під час останнього пленарного засідання депутатів Львівської міської ради, 30 червня 2011 р. Винесена на розгляд ухвала про «Встановлення сезонного (одноставкового) тарифу» не лише не скасувала діючий тариф — вона передусім показала некомпетентність ініціаторів змін та їхню неспроможність запропонувати реальні механізми вирішення проблеми. Більше »

  Звіт міського голови перед депутатами: хто в домі господар?

  19 травня 2011 р., на пленарному засіданні міський голова Андрій Садовий представив звіт про роботу виконавчих органів Львівської міської ради за 2010 рік. Більше »

  Що (не)цікавило депутатів ЛМР перед Великоднем?

  Вчора, 21 квітня, розпочала роботу третя сесія Львівської міської ради шостого скликання. Вже традиційно на початку пленарного засідання Рада відводить час на заслуховування депутатських запитів та звернень, які формуються за результатами роботи місцевих обранців у виборчих округах та зустрічей з виборцями. Якщо порівнювати з минулим засіданням, то цього разу їх було менше – 30 проти 42. Недивно, що найбільша кількість запитів була озвучена депутатами від фракції ВО «Свобода», яка формує в Раді більшість. Тим не менш, представники решти фракцій теж отримали можливість озвучити свої запити перед депутатським корпусом та міським головою. Попри те, що у Львівській міській раді представлені 12 політичних партій, вони часто висловлюють подібні позиції. Більше »

  Аналіз нового Положення про постійні комісії ЛМР

  31 березня 2011 р. на пленарному засіданні депутати прийняли Положення про постійні комісії Львівської міської ради 6-го скликання. Експерти Громадянської мережі ОПОРА проаналізували новий документ, який регулює роботу депутатських комісій, визначає їх повноваження та компетенції загалом, а також – основні функції та напрямки діяльності кожної комісії зокрема. Більше »

  Новий Регламент – нові можливості для шести політичних партій ЛМР

  Сьогодні на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради депутати затвердили новий Регламент – документ, який встановлює порядок роботи, основні правила та процедури ради. Одне з ключових питань, яке мало вирішити прийняття нового Регламенту, – це можливість формування депутатських фракцій у кількості менше, ніж п’ять осіб.

  Згідно Тимчасового Регламенту ради (стаття 12), який діяв до сьогодні та який затвердили ще на першій сесії ради, взявши за основу Регламент переднього скликання ЛМР, чисельна кількість депутатів для утворення фракції повинна була становити 5 і більше. Таким чином, політична сила, яка не мала необхідної кількості своїх представників у раді, не могла утворити фракцію. Таких, нагадаємо, у міській раді було дев’ять: РХП, «УДАР», «ПОРА», Наша Україна, Україна Соборна, НРУ, ПРП, Аграрна партія, «За Україну!». Решта політичних партій – ВО «Свобода», Партія Регіонів та «Фронт Змін» сформували фракцій ще в грудні та на початку січня. Більше »

  «100 днів Львівської міської ради VI скликання: аналіз діяльності»

  Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА раде презентувати дослідження «100 днів Львівської міської ради VI скликання: аналіз діяльності». Документ є комплексним аналізом діяльності міського голови та новообраного депутатського корпусу за період з 24 листопада 2010 до 3 березня 2011 року. Такий аналіз дав змогу виокремити тенденції та спрогнозувати подальший розвиток подій у Раді, виділити основні «центри» прийому рішень та сили, які на них впливають, вказати на проблеми, які виникають у роботі органу місцевого самоврядування, а також запропонувати конкретні рекомендації щодо покращення діяльності міської влади.
  Нижче подаємо текст дослідження: Більше »

  Про особливості затвердження стратегічних документів у Львівській міській раді

  Програми розвитку та підтримки окремих галузей, сфер, пріоритетів Львова почали виноситися на затвердження міських депутатів шостого скликання, починаючи з 30 грудня 2010 року. Програма – це комплекс взаємопов’язаних завдань і заходів, які спрямовані на розв’язання найважливіших проблем розвитку. Усього на розгляд п’яти пленарних засідань ради було винесено 10 програм. Лише три з них були позитивно проголосовані депутатами з першого разу, одразу після включення до порядку денного сесії ради, решта – відкладалися тричі, перш ніж знайшли підтримку більшості. Більше »

  Друга сесія Львівської міської ради крізь призму депутатських звернень

  Сесія Львівської міської радиКожен місцевий депутат як представник інтересів територіальної громади наділений рядом прав та повноважень, які дозволяють йому ефективніше здійснювати свої функції. Депутатське звернення та депутатський запит – ось основні інструменти роботи, якими користуються депутати місцевої ради, в тому числі – й для корегування та планування порядку денного пленарних засідань ради. Більше »

  Львівська міська рада: хто в домі господар?

  Львівська міська радаЛьвівське представництво Громадянської мережі ОПОРА розпочинає серію публікацій про роботу депутатів шостого скликання на пленарних засіданнях Львівської міської ради. Основне наше завдання – дослідити відповідність задекларованих обіцянок та передвиборчих завдань реальним крокам, діям та вчинкам, які партії втілюють на практиці.

  Попри те, що у Львівській міські раді представлено 11 політичних сил, основним гравцем тут залишається ВО «Свобода», яке налічує 55 депутатів з 90. Тому, забігаючи наперед, вже тепер можна зробити висновок, що більшість публікацій стосуватимуться сесійних рішень та голосувань саме цього об’єднання, проте позиції інших політичних сил теж знайдуть своє відображення. Більше »

  « Сторінка 1, 2 »