• Останні записи в блогах:

  Кому невигідний законопроект про місцеві вибори №2831-2

  Законопроект про місцеві вибори №2831-2 (розроблений робочою групою під керівництвом Олександра Черненка, ініційований Андрієм Парубієм спільно з іншими депутатами), яким пропонується запровадити пропорційну систему голосування з преференційними списками на рівні великих міст – справді розчарував. Він розчарував місцевих олігархів, які готувалися за старою системою оперативно запустити свої місцеві політичні проекти, медійно розкрутити їх і легко Більше »

  Написав Олександр Неберикут

  Висновки зі скандалу навколо ЗНО

  Майже місяць навколо зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури тривають справжні баталії. Як то буває в суспільстві, яке не толерує фахової, аргументованої дискусії, натомість дає волю емоціям та вдається до ультиматумів та інтриг, рівень суперечки навколо тесту уже давно перестав бути конструктивним і навряд чи має шанси таким стати. Зрозуміти, в чому намагаються Більше »

  Написав Strelyuk

  Спогади річної давності

  жаль тільки, що через десять років ми знов там де і були. навіть актори ті самі і декорації однакові, хіба шо замість ЄЕП тепер МС. Б.С. 21.11.2013. 18:44

  Написав Strelyuk

  Абітурієнт-2015: доведеться вчити правила

  20 жовтня Міністерство освіти і науки України оприлюднило Умови прийому до вищих навчальних закладів у 2015 р. У наступному році абітурієнти вступатимуть до вузів за нормами нового ЗУ «Про вищу освіту».

  Написав Strelyuk

  Парламентські амбіції «Самопомочі»

  Партія «Об’єднання «Самопоміч» оголосила список кандидатів партії, з яким вона піде на позачергові парламентські вибори 26 жовтня. Разом з ними у їхньому партійному списку також підуть представники партії «Воля» та добровольчого батальйону «Донбас».

  Написав Тарас Радь

  Право на безкоштовну вищу освіту. Кому і що держава зобов’язана?

  До цьогорічних проблем вступної кампанії, які почалися з відміни зовнішнього незалежного оцінювання в окупованій Автономній Республіці Крим, а пізніше і в Донецькій та Луганській областях, неможливості отримати атестати та дипломи, а відповідно і подати документи для участі у конкурсному відборі, додалася ще одна – невизначеність щодо повторного вступу на навчання за кошти державного бюджету. Можливо, Більше »

  Написав Наталія Радиш

  Львівська міліція на захисті спадщини ЮНЕСКО

  Так виглядає, що ініціатором позову про заборону права на мирні зібрання у Львові є Головне управління МВС у Львівській області. І нехай не вводить нас в оману те, що формально головним позивачем виступав Відділ охорони культурної спадщини Львівської ОДА. 

  Написав Олександр Неберикут

  Моніторинг середньої освіти, запрограмований на провал

  Проведення моніторингу якості та рівня знань, які учні отримують в загальноосвітніх навчальних закладах – необхідна складова подальшого розвитку системи середньої освіти загалом. Попри те, що проведення такого моніторингу в Україні було розкритиковане експертами ще на своїх початках, вчителі, учні та батьки були категорично проти виконання наказу МОН, а багато хто побачив у цьому процесі новий механізм для Більше »

  Написав Strelyuk

  Державне замовлення – інформація з обмеженим доступом!?

  Підбиваючи підсумки громадського спостереження за вступною кампанією до вищих навчальних закладів України у 2013 році, Громадянська мережа ОПОРА не може оцінити її як прозору та відкриту. Міністр освіти і науки України та голова Державної інспекції навчальних закладів описують цьогорічний вступ, як спокійний, та зазначають, що цьому сприяла правильна організація та поінформованість вступників. Однак позиція громадських Більше »

  Написав Наталія Радиш

  Розкритиковане ЗНО

  Хоча й переконана, що не мені полемізувати з авторкою статті про критичний погляд на ЗНО, а що це в першу чергу робота працівників Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, однак не хочу залишатися «з краю», бо розумію, що такі емоційні та не завжди обґрунтовані закиди в сторону системи стандартизованого тестування рано чи пізно будуть Більше »

  Написав Strelyuk