Аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут взяв участь у програмі «Прес-клуб-ГІТ». Темою розмови була передвиборча кампанія в області.
Характеризуючи перебіг виборчої кампанії на Львівщині, аналітик насамперед наголосив на неактивній агітаційній діяльності кандидатів у Президенти. «Немає агітаційної кампанії, боротьби програм та візій. Максимум, що можемо почути – це тези щодо загального стану країни», – пояснює Неберикут. Така ситуація не є унікальною й спостерігається також у інших регіонах України.
З огляду на це, наразі передвиборчу кампанію можна розглядати з організаційної точки зору. Це стосується формування окружних виборчих комісій, виборчих штабів кандидатів та агітаційних мереж. Саме поняття виборчих штабів, як пояснює аналітик, є ефемерним, адже немає законодавчої норми, яка б регулювала їхню діяльність. Тому, формування штабів проходить непублічно, наприклад, досі не відбулося офіційне представлення керівників штабів. «Специфікою президентської кампанії є також те, що штаби є ретрансляторами загальної логіки виборчого процесу, яка буде спускатися з Києва. Вони навіть власних локальних кампаній вести не можуть», – підкреслює Неберикут.
Переглянути програму «Прес-клуб-ГІТ» із експертом ОПОРИ можна тут (початок із 17:10).
Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.