Більше половини львівських обранців не пропустили жодного пленарного засідання у перший рік повноважень

Дата: 07.12.2021

Цими днями минає рік з моменту складання присяги депутатами Львівської міської ради 8-го скликання. Аналітики Громадянської мережі “ОПОРА”  у межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» проаналізували індивідуальні та фракційні показники відвідуваності обранцями пленарних засідань. 

За період з 24 листопада 2020 року до 30 листопада 2021 року депутати збиралися на 12 чергових та 2 позачергових пленарні засідання. З метою дослідити участь депутатів у кожному окремому засіданні було опрацьовано копії протоколів та списки зареєстрованих на засіданнях, опубліковані на Інформаційному порталі Львівської міської ради. 

Результати моніторингу підтвердили традиційно високі показники відвідуваності пленарних засідань депутатами Львівської міської ради. Так, не пропустили жодного пленарного засідання 36 депутатів (56%). Серед них Петро Адамик, Назарій Бербека, Антон Борковський, Володимир Гой, Роман Грицевич, Михайло Дідух, Віктор Доскіч, Роман Дуда, Сергій Івах, Євген Кузик, Юрій Ломага, Оксана Маруняк, Володимир Марусяк, Лейла Мелесова-Вальчак, Юрій Моравецький, Уляна Пак, Олена Пелех, Ольга Посипанко, Олексій Різник, Іван Рудницький, Наталія Сомик, (“Європейська Солідарність”), Вікторія Довжик, Богданна Зубрицька, Юрій Лукашевський, Володимир Лучишин, Андрій Стець, Андрій Шевців (“Об’єднання “Самопоміч”), Неля Васюта, Валерій Веремчук, Тарас Ворко,  Орест Печенко (“ВАРТА”), Олекса Возняк, Ігор Шолтис (“Голос”), Андріян Гутник, Любомир Мельничук (Всеукраїнське об’єднання “Свобода”) та секретар ради – Маркіян Лопачак. 

Однак до категорії “відмінників” можна зараховувати ще 16 обранців, кількість відвіданих пленарних засідань у яких є вищою за 90%. Так, по одному пропущеному засіданню є у Євгена Бойка, Олега Василишина, Гната Герича, Анни Дідух, Андрія Закалюка, Дмитра Колесника, Юрія Мельника, Юлії Хомчин (“Об’єднання “Самопоміч”), Володимира Гринишина, Андрія Тягнибока (Всеукраїнське об’єднання “Свобода”), Ігоря Зінкевича, Наталії Шелестак (“ВАРТА”), Володимира Лесика, Анастасії Окряк, Тетяни Шевченко (“Європейська Солідарність”), Віталія Троця (“Голос”).

Юрій Гринів, Остап Доскіч (“Європейська Солідарність”), Любов Давидович (“Об’єднання “Самопоміч”), Юрій Мартинюк (“ВАРТА”), Вікторія Христенко, Марія Чижишин (“Голос”) належать до шістки депутатів, що пропустили по 2 пленарні засідання та мають 85% показник відвідуваності.

По 3 рази пропустили пленарні засідання Володимир Гаразд, Андрій Дячишин та Андрій Курочка з “Голосу”, а по 4 – Оксана Динік та Роман Федишин з “Об’єднання “Самопоміч”. У відсотковому значенні їх показник відвідуваності дорівнює 79% та 71% відповідно.  

Найбільше пропущених засідань – 5 – у представника Всеукраїнського об’єднання “Свобода”  Руслана Кошулинського (показник відвідуваності становить 64%). Обранець пропустив три поспіль пленарні засідання у лютому та березні, що, за припущеннями, пояснюється його участю у проміжних виборах до Верховної Ради у окрузі №87 на Івано-Франківщині. Однак згодом депутат був відсутній також на пленарних засіданнях у вересні та листопаді. 

Загальний фракційний зріз за показником відвідуваності демонструє наступні результати. На рівні 98% цей показник є у  “Європейської Солідарності” – найбільшої за чисельністю фракції Львівської міської ради поточного скликання. Позначку у 96% напрацювали депутати “ВАРТИ”. 92% відвідуваності у обранців “Об’єднання “Самопоміч”, 90% – у представників фракції “Всеукраїнське об’єднання “Свобода”. Найнижчим серед фракцій є показник депутатів “Голосу” – 88%. 

“Відвідуваність пленарних засідань – тільки один з критеріїв “доброчесності” депутатів, який ми оцінюємо у межах кампанії. Важливо розуміти, що фізична присутність у сесійній залі ще не означає активної участі у голосуваннях та обговореннях. Однак ті показники, які ми бачимо – безумовно, важливий індикатор готовності депутатів до продуктивної роботи”, – коментує результати дослідження координаторка ініціативи “Атестація депутатів місцевих рад” у Львові Анжеліка Зозуля.

 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 

На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».