Депутат: Піпа Наталія До списку депутатів

Депутатська фракція: | Політична партія «Голос» |
---|---|
Партійність: | безпартійна |
Територія виборчого округу: | м. Львів (Сихівський район, частина Личаківського району міста Львова) |
Профільний комітет: | з питань освіти, науки та інновацій |
Топ-теми депутата: | освітня політика - на національному рівні, екологія та природокористування - на рівні виборчого округу |
Детальніше:
Провідним напрямком парламентської діяльності народної депутатки є освітня політика (фокус уваги – 25 %). Від початку набуття повноважень і до 31 грудня 2020 року, Наталія Піпа стала співавторкою 19 законопроектів у сфері освіти. Народна депутатка також активно позиціонується у цій тематиці і в публічному просторі: є авторкою колонки на сайті «Українська правда», веде блог на порталі Zaxid.net, бере участь у тематичних заходах на запрошення ЗМІ та інших об’єднань.
Основними напрямками роботи Наталії Піпи у сфері освіти є питання реформування профільної школи, продовження реформи «Нова українська школа», захист та розвиток системи зовнішнього незалежного оцінювання, удосконалення процедур відзначення молодих вчених чи науковців, присудження премій та іменних стипендій Верховної Ради України.
У 2020 році народна депутатка активно долучилася до розроблення законопроектів, що стосуються виділення фінансування чи перерозподілу видатків Фонду боротьби з COVID-19 на користь освітньої галузі, зокрема для закупівлі сертифікованих засобів індивідуального захисту педагогічним та науково-педагогічним працівникам, додаткових доплат до заробітної плати, технічного забезпечення дистанційного навчання в умовах карантинних заходів. Також Наталія Піпа привертала увагу Уряду та Міністерства освіти і науки до проблем роботи закладів освіти в умовах пандемії.
Більше політичною, ніж змістовою темою діяльності народної депутатки стало недопущення призначення міністром освіти і науки Сергія Шкарлета, а після його призначення – звільнення із займаної посади. У співавторстві Наталії Піпи у ВРУ було зареєстровано три законопроекти, що стосуються законодавчого врегулювання відповідальності за недотримання принципу академічної доброчесності. Один із законопроектів передбачає, що особи, у дисертаціях на здобуття наукового ступеня яких, виявлено порушення академічної доброчесності, не можуть бути призначені на посаду керівника закладу освіти, члена Кабінету Міністрів України.
В просуванні своєї топ-теми депутатка використовує інструмент виступів з трибуни (щодо прийняття ЗУ «Про середню освіту», виділення коштів на сферу освіти), депутатських запитів (щодо управління освітою у місті Львові, завершення спортивного комплексу на базі школи № 95 у місті Львові).
Тісно пов’язана з передвиборчою програмою та роботою в мажоритарному окрузі – тема екології та природокористування (фокус уваги – 14 %). Частка зареєстрованих й цій тематиці законопроектів не є значною – 4 проекти (зокрема проект закону щодо запровадження мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою населених пунктів, повернення видатків на природоохоронні заходи та Державне агентство України з управління зоною відчуження), однак народна депутатка активно застосовує інструменти депутатських запитів для вплину на ситуацію у місті Львові (щодо впорядкування меж та захисту парку Святого Івана Павла ІІ Папи Римського, перегляду детального плану території у районі вулиці Липова Алея, будівництва на земельній ділянці поряд із сквером Гідності, формування проекту землеустрою відведення земельної ділянки Лісопарку «Погулянка», захисту Винниківського озера від забудови).
Народна депутатка стала співавторкою семи законопроектів у сфері культури та молодіжної політики (фокус уваги – 16 %). Одним із перших було зареєстровано законопроект про державну підтримку Пласту, також пропонується до розгляду новий ЗУ «Про основні засади молодіжної політики». Наталія Піпа стала співавторкою законопроектів, що стосуються розвитку вітчизняної кіноіндустрії, забезпечення діяльності Музею Революції гідності, заборони на трансляцію в салонах рейсових автобусів музики, звуку фільмів чи інших звукових сигналів, крім інформації про поїздку (т.з. акустичне насильство). Народна депутатка ініціювала кампанію щодо проблематики перекладу «Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин». Зокрема Наталія Піпа виступала щодо цього з трибуни ВРУ, направила депутатський запит щодо проблематики офіційного перекладу Європейської хартії регіональних мов до Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.
Наталія Піпа долучається до законопроектів, націлених на протидію агресії Російської Федерації щодо України (фокус уваги – 8 %). Зокрема, народна депутатка стала співавторкою звернення до іноземних держав з проханням засудити порушення Російською Федерацією, як державою-агресором, прав і свобод кримськотатарського народу. Також долучилася до розробки проекту постанови щодо застосування персональних та інших обмежувальних заходів (санкцій) проти 56 осіб, які створюють загрози національним інтересам України. Ще дві постанови співавторства Наталії Піпи стосуються питань Мінського процесу та роботи Тристоронньої контактної групи (проти створення Консультативної ради, відкликання В. Фокіна зі складу делегації).