Депутат: Синютка Олег До списку депутатів

Депутатська фракція:Політична партія «Європейська Солідарність»
Партійність:член Політичної партії «Європейська Солідарність»
Територія виборчого округу:-
Профільний комітет:з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України
Топ-теми депутата:бюджет, фінанси та ціни, організація державної влади, національна безпека

Детальніше:

Аналіз законотворчого доробку та присутності Олега Синютки в медійному просторі свідчить, що найпріоритетнішою темою парламентської діяльності народного депутата є економічні питання, зокрема, що ті, стосуються бюджету та фінансової політики  (фокус професійної уваги – 38%), та тема національної безпеки (фокус уваги – 37%). Синютка є головою підкомітету з питань забезпечення діяльності народних депутатів України, тому тема розвитку парламентаризму та загалом організації державної влади для нього теж не є чужою (фокус уваги – 25%).

Загалом майже третина (15 з 50) законопроєктів, підготовлених в тому числі Олегом Синюткою, стосувалися бюджетних та фінансових питань. Відтак, депутат лобіював питання запровадження щорічного підвищення граничних обсягів доходів для застосування спрощеної системи оподаткування у прив’язці до розміру мінімальної заробітної плати, відновлення права платників єдиного податку не застосовувати реєстратори розрахункових операцій, а також скасування корупційного механізму кешбек. Окрім цього, народний депутат спільно з колегами ініціював збереження системи обліку доходів для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку, через ведення обліку їх доходів у електронному кабінеті таких платників.

Як голова профільного підкомітету, Синютка у своїй законотворчій діяльності адвокує питання ефективної організації роботи парламенту та народних депутатів. Олег Синютка виступив співавтором низки законотворчих ініціатив у цій темі, зокрема щодо порядку внесення депутатського запиту, застосування народним депутатом України електронного цифрового підпису, а також щодо підстав відсутності народних депутатів України на пленарних засіданнях Верховної Ради України та засіданнях комітетів Верховної Ради України. Остання ініціатива була підтримана у Верховній Раді. Законом також став законопроєкт про про внесення змін до статті 34 Закону України «Про статус народного депутата України» (3644-д), де йдеться, що помічником-консультантом народного депутата може бути лише громадянин України, який вільно володіє державною мовою», та за строковим трудовим договором може працювати особа, яка має вищу освіту ступеня молодшого бакалавра або бакалавра. Також регулюється питання використання загального фонду, що встановлюється на оплату праці таких помічників-консультантів.

Велику частину професійної уваги Олег Синютка також зосереджує на питаннях національної безпеки, акцентуючи в тому числі на створенні Національного агентства України з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації. Такий орган центральної влади зі спеціальним статусом має стати відповідальним за підготовку консолідованої претензії України як держави, що зазнала агресії, до Російської Федерації як до держави-агресора з метою практичної реалізації міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України. Синютка також виступає одним з співавторів законопроєкту про парламентський контроль за дотриманням вимог Конституції та законів України щодо забезпечення національної безпеки в діяльності спеціальних служб та правоохоронних органів.