Депутат: Васильченко Галина До списку депутатів

Депутатська фракція:Політична партія «Голос»
Партійність:безпартійна
Територія виборчого округу:№118, м. Львів (частина Личаківського і Шевченківського районів міста Львова, Пустомитівський район)
Профільний комітет:з питань фінансів, податкової та митної політики
Топ-теми депутата:розвиток підприємництва та бізнесу і регіональна політика в Україні

Детальніше:

Основним напрямком парламентської діяльності Галини Васильченко є сфера підприємництва та бізнесу. Саме їй присвячена найбільша увага народної депутатки (фокус уваги – 34%) у загальній сукупності професійної діяльності, яку вона здійснює у Верховній Раді 9-го скликання. Додатковим підтвердженням не випадковості цієї професійної спрямованості також виступають інші додаткові обставини Галина Васильченко є членом профільної постійної депутатської комісії, має профільну вищу освіту за спеціальністю міжнародні економічні відносини, відповідний трудовий досвід начальника відділу інвестицій Львівської міської ради, а також партійний досвід голови Економічної експертної групи Української Галицької партії, де вона очолювала львівський міський осередок.

Другою за професійним інтересом тематикою депутатської діяльності Галини Васильченко є регіональна політика та місцеве самоврядування (фокус уваги – 30%). З нею перегукується певний досвід її громадської діяльності. Серед інших тем парламентської активності депутатки проблематика верховенства права та справедливого правосуддя (перш за все боротьба з корупцією) і частково військова сфера та оборона.

Близько третини усій зареєстрованих законопроектів, співавтором яких виступала Галина Васильченко мають безпосереднє відношення до проблем економічної тематики і регіональної політки. Основними цілями пропонованої депутаткою економічної політики є зменшення регуляторних процедур, спрощення умов ведення інвестиційної діяльності та покращання інвестиційного клімату; дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності; впровадження ефективного інструменту з контролю за правильністю визначення бази оподаткування імпортованих на митну територію України товарів; запровадження нових та прозорих правил для суб’єктів спрощеної системи оподаткування; створення економічних стимулів розвитку туристичної галузі; здійснення індексації граничного обсягу доходу для ФОП платників єдиного податку; надання державою посильної допомоги бізнесу для пом’якшення наслідків запровадження посилених карантинних заходів; а також галузеві – усунення протирічь у законі про застосування касового апарату у сфері торгівлі; вдосконалення положень щодо тимчасового доступу та вилучення інформаційних та телекомунікаційних систем для ІТ фірм; покращення якості річної фінансової звітності та аудиторських звітів підприємств видобувної галузі. Шість законопроектів у цій сфері були підготовлені індивідуально Галиною Васильченко, а ще дві – набули чинність і сьогодні є частиною українського законодавства.

Серед основних проблематик законодавчої діяльності депутатки у сфері регіональної політики у поєднанні з бюджетною політикою є недопущення розбалансування місцевих бюджетів і вдосконалення процедури зміни реєстрації комунальних підприємств, установ та організацій; забезпечення ефективного фінансування розвитку дорожньої галузі України і забезпечення належного фінансування місцевим бюджетам; цільове використання частини коштів від продажу та передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення; скерування 50% надходження від адміністративних штрафів за порушення ПДР у межах населених пунктів до доходів відповідного місцевого бюджету; вдосконалення порядку сплати ПДФО та усунення диспропорції у наявності джерел для розвитку територіальних громад; а також внесенням змін до секвестеру бюджету для збереження фінансової основи місцевого самоврядування ресурсами для запобігання і поширенню коронавірусної хвороби. Половина з цих семи законопроектів були результатом індивідуальної законотворчої діяльності, а один з них нещодавно набув чинності. Показовою історією успіху законотворчого процесу з метою захисту інтересів територіальної громади Львова є прийняття закону “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ, яким було врегульовано питання реєстрації комунальних підприємств.

Основним лейтмотивом законотворчої діяльності Галини Васильченко у сфері верховенства права та справедливого правосуддя є реагування на проблеми корупції. Серед основних цілей є розробка механізму конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; протидія корупції та посилення дисципліни в окремих правоохоронних органах; покращення діяльності Державного бюро розслідувань; утворення Бюро економічної безпеки для запобігання, виявлення та розкриття злочинів у сфері використання фінансових ресурсів держави; забезпечення незалежного відбору членів Вищої ради правосуддя; а також врегулюванню конфлікту інтересів суб’єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У парламенті Галина Васильченко послідовно та активно голосує за усі ініціативи, які виступають за економічну дерегуляцію та гармонізацію українського законодавства в економічній сфері до стандартів ЄС; заходи, які спрямовані на покращення позиції України в рейтингу Doing Business Світового Банку; реалізацію політики децентралізації влади, реформування фінансового сектору і за проведення антикорупційної реформи.

В законопроектній роботі і публічних виступах Галина Васильченко найчастіше акцентує увагу на таких проблемах економічної і регіональної політики як:

  • Дерегуляція бізнесу, покращення та спрощення інвестиційної діяльності і державна підтримку для бізнесу під час COVID-19
  • Збереження спрощеної системи оподаткування і захист підприємців в умовах карантину від необґрунтованих перевірок
  • Протидія корупції і утворення та покращення діяльності антикорупційних органів в Україні
  • Законодавче вирішення проблеми зміни реєстрації місцезнаходження комунальних підприємств м. Львова поза його межами
  • Нові перспективи та можливості розвитку об’єднаних територіальних громад

Для просуванні своїх топ-тем народна депутатка виступає з трибуни Верховної Ради, іноді бере участь в публічних експертних обговорення, постійно використовує у своїй роботі депутатські звернення та веде колонки на інформаційних сайтах – “Українська Правда”, “ZAXID.NET, “Твоє місто”, “НВ” тощо.