Олег Синютка vs Андрій Садовий: координовані кампанії та Facebook-групи
Історія протистояння двох основних конкурентів за посаду голови Львівської територіальної громади під час місцевих виборів 2020 року. У попередніх матеріалах ми розглянули…
На вулицях міста Львова невідомі зіпсували політичну рекламу трьох потенційних учасників виборчих перегонів. А саме розмальовано сітілайти партії «Слуга народу» і потенційного кандидата на посаду міського голови Львова Ярослава Рущишина, а також куб ВО «Батьківщина».
«Як же людям пояснити, що хлоп до керівництва ОТГ балотується, а не до дупи», – про це 3 вересня у соціальній мережі написав один з користувачів. До посту чоловік додав світлину з сітілайтом з площі Петрушевича. На цьому – зображений Ярослав Рущишин. Поверх тексту «Львів – місто гідного життя», з’явився надпис «До дупи!» Ярослав Рущишин є чинним народним депутатом від партії «Голос». 20 серпня Рущишин заявив, що кандидуватиме на посаду міського голови Львова.
2 вересня на зупинці громадського транспорту на вулиці Гната Хоткевича у місті Львові ОПОРА зафіксувала розмальований сітілайт із політичною рекламою партії «Слуга народу». Текст «Зе! місцеві» невідомі замалювали зеленою фарбою. А навпроти назви політичної сили написали цифру «0».
Раніше, 22 серпня, на автостанції «Західна», що у місті Львові, спостерігачі ОПОРИ зафіксували пошкоджений куб ВО «Батьківщина». На цьому були намальовані символи свастики.
Громадянська мережа ОПОРА зазначає, якщо б білборди та сітілайти із політичною рекламою були пошкоджені у виборчий період щодо зареєстрованих партій, кандидатів на посаду міського голови чи депутата ради, правоохоронці могли б кваліфікувати дії невідомих за статтею 157 Кримінального Кодексу, яка передбачає відповідальність за перешкоджання здійсненню виборчого права, у тому числі поєднане із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна.
Оскільки до 5 вересня немає виборчого процесу, відповідно і перешкоджання в агітації нема. Наразі такі дії можна попередньо кваліфікувати як дрібне хуліганство за статтею 173 Кодексу про адміністративні правопорушення України, або хуліганство за статтею 296 Кримінального кодексу України, або ж за статтею 436-1 Кримінального кодексу України «Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів».
За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22
email: lviv@opora.org.ua
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
(#вибори; #opora; #опора)