На Львівщині бюлетені видають без пред’явлення паспорта

Дата: 25.05.2014

На дільницях Львівщини спостерігачі фіксують непоодинокі випадки видачі бюлетені без пред’явлення паспорту громадянина України. Зазвичай, люди літнього віку прагнуть отримати бюлетені за пенсійним посвідченням чи копією паспорта. На дільниці №461148 (с. Орів, Сколівський район) виборець намагався отримати бюлетень за закордонним паспортом. В більшості, дільниць члени комісії відмовляють таким виборцям та просять прийти пізніше з належними документами.

Однак, є і випадки, коли члени комісії не дотримуються вимог Закону та навіть звинувачують спостерігачів у їхній принциповості. Такі конфліктні ситуації зафіксовано на виборчій дільниці у с. Млиниська Жидачівського району, де вже більше 10 виборців (всього – 533) отримали бюлетені без пред’явлення відповідних документів. Спостерігач ОПОРИ наразі складає акт про виявлене порушення. Спостерігачі від кандидатів та політичних партій порушення у діях членів комісії  не вбачають й у всьому їх підтримують.

Аналогічний випадок зафіксований у с. Розваж Золочівського району, де близько 20 виборців (10% від загальної кількості) також отримали бюлетені, не пред’явивши паспорт чи інший документ.

Нагадуємо членам комісії, що відповідно до вимог частини 2 статті 2 Закону України «Про вибори Президента України» підставою для отримання виборчого бюлетеня може бути:

  •  паспорт громадянина України,
  • військовий квиток
  • тимчасове посвідчення громадянина України.

Детальніше:

Ірина Швець, прес-секретар кампанії спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області – 032 254 61 63.

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.