Вчора у Дрогобичі презентували результати громадського моніторингу публічності діяльності органів та посадових осіб міської ради. На захід завітали члени громадських організацій, журналісти та депутати міської ради, які окрім того, що дізналися наскільки відкрито та прозоро працює дрогобицька влади, отримали ще і можливість подискутувати про співпрацю громадськості з органом місцевого самоврядування. За словами ж громадських контролерів, які проводили моніторинг, новий досвід для них став цікавим та корисним. Так, впродовж кампанії активісти відвідували засідання сесій міськради, прийоми депутатів, аналізували ефективність використання офіційної веб-сторінки ради та інформування мешканців про діяльність посадових осіб та депутатів.
Моніторинг був зосереджений на трьох аспектах: відкритості, прозорості та підзвітності Дрогобицької міської влади. Під цими поняттями ми, зокрема, маємо на увазі дотримання органами місцевого самоврядування законів України – «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про доступ до публічної інформації», а також нормативно-правових актів, які визначають механізми громадської участі у процесі прийняття рішень. Цим самим громадські контролери апелюють до обов’язків міської ради діяти у відповідності з чинним законодавством, що стосується взаємодії з мешканцями, і, з іншого боку, до громади міста – щоб не боялася взяти на себе частину відповідальності за вирішення актуальних проблем локального рівня.
Під пильний контроль активістів з коаліції громадських організацій Дрогобича (Клуб «Соціс», міські осередки Національної Спілки журналістів України, Громадського руху «Відсіч» і Спілки Української Молоді) потрапили міський голова Олексій Радзієвський, увесь депутатський корпус та виконавчі органи Дрогобицької міської ради. Окрім аналізу діяльності кожного з трьох об’єктів моніторингу вдалося також розробити рекомендації щодо покращення ними рівня відкритості, прозорості та підзвітності, а також механізмів співпраці з громадою.

За результатами кампанії громадського моніторингу підготовлено публічний звіт, який адресують посадовцям та депутатам міськради та розповсюдять серед зацікавлених громадських організацій та журналістів. Напрацьовані рекомендації будуть подані у формі звернення громадян на розгляд міському голові, виконавчому комітету та депутатському корпусу ДМР. Додатково, з механізмами громадської участі та реалізацією ЗУ «Про доступ до публічної інформації» у місті дрогобичани ознайомляться завдяки спеціальному випуску газети «Точка ОПОРИ».
З текстом звіту, випуском «Точки ОПОРИ», присвяченому Дрогобичу, та публікацією за результатами презентації можна ознайомитися за посиланнями:
Цей захід став можливий завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012рр.