ЗІК: ЖЕКи залишаються монополістами у наданні житлово-комунальних послуг, – круглий стіл у Львові

Дата: 13.10.2008

Сьогодні, 13 жовтня, у Львові відбувся круглий стіл «ОСББ – перший крок в реформуванні житлово-комунальної сфери», мета якого – підтримати законопроект про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. «Найголовнішими перевагами запропонованих законодавчих змін є те, що мешканці будинків отримують можливість самостійно вирішувати свої житлово-комунальні, побутові проблеми, а країна зробить суттєвий крок у формуванні відповідального власника житла», – таку думку висловив представник Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Круглий стіл «ОСББ – перший крок в реформуванні житлово-комунальної сфери» відбувся за ініціативи Інституту політичної освіти, громадянської мережі «Опора» та Всеукраїнської громадської організації «Спілка власників житла України», організатором заходу є Фонд «Право і Демократія».

За словами представника громадської мережі «Опора» Тетяни Бойко, третина багатоквартирних будинків потребує капітального ремонту. «На сьогодні більше як 90% квартир є приватизованими, що мало б означати передачу житла в руки ефективних власників – громадян», – зазначила вона.

«Громадяни не можуть отримати від ЖЕКів відомостей про вартість обслуговування їхньої частки власності у загальних витратах будинку, – наголосив голова «Спілки власників житла України» Михайло Березовчук. – ЖЕКи продовжують утримувати монополію на надання житлово-комунальних послуг, а щомісячні платежі є недостатніми для проведення капітального ремонту», – наголосив він.

За словами представника Львівської міської ради та Інституту політичної освіти Олександра Солонтая, законодавче врегулювання діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків наразі є найбільш підготовленим кроком у сфері законодавчого забезпечення реформи у житлово-комунальному господарстві. «Прийняття нового законодавчого поля може суттєво покращити вирішення проблем мешканців багатоквартирних будинків», – зауважив він.

Довідка ЗІКу.

На розгляді у Верховній Раді України перебувають три законопроекти: проект Закону про внесення змін до закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки», проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо земельних ділянок об’єднань співвласників багатоквартирного будинку).

Джерело