Звіт “Індекс публічності Львівської міської ради 2017”

Дата: 29.05.2018

Пропонуємо ознайомитися із підсумковим звітом за результатами вимірювання Індексу публічності муніципалітету Львова 2017 року. Звіт містить інформацію про рівень прозорості, відкритості та підзвітності муніципалітету Львова в розрізі 23 параметрів (249 питань), оцінка яких формує рейтинг Індексу публічності. Також до звіту включено рекомендації міському голові, виконавчим органам та депутатам ради щодо підвищення рівня публічності їхньої діяльності.

Нагадаємо, що Львів цього року зайняв п’яту сходинку у рейтингу Індексу публічності з результатом у 72 %. Львівську міську раду обігнали муніципалітету Івано-Франківська (78 %) та Києва (73 %). 72 % разом зі Львовом набрали також Вінниця, Луцьк та Чернівці. З-поміж трьох об’єктів вимірювання найкращий показник визначено за виконавчими органами Львівської міської ради – 77 %, трохи менший – за міським головою – 70 %, найнижчий – за депутатами – 69 %.

Публічність міського голови Львова за результатами вимірювання 2017 року підвищилася на 16 % і складає тепер 70 %. В першу чергу – завдяки збільшенню прозорості та деталізації фінансів міста. В кінці 2017 року у місті був прийнятий Статут територіальної громади Львова, якому передували кілька десятків засідань робочої групи, публічні громадські обговорення, круглі столи та публічні дискусії. Щодо підзвітності міського голови перед громадою, то досі така практика не запроваджена у місті. Бути присутніми на звіті головної посадової особи Львова можуть лише представників різних інтелектуальних еліт – духовенства, лідерів громадської думки, інтелігенції тощо, які отримали індивідуальні запрошення. Попри те, що такий звіт транслюється в режимі on-line, пересічні мешканці не мають змоги задати питання міському голові та висловити свою зауваження.

Порівняно з 2016 роком, також покращили свої позиції в рейтингу Індексу публічності 2017 року і виконавчі органи Львова (з 64 % до 78 %). Сприяла цьому політика міста щодо оприлюднення інформації у форматі відкритих даних, управління комунальним майном, залучення громадськості до процесу обговорення та прийняття рішень, відкритості у бюджетній сфері. Водночас на 12 % знизився показник прозорості діяльності виконавчого комітету Львівської міської ради, а також показник підзвітності за реалізацію регуляторної політики.

Депутати Львівської міської ради у 2017 році покращили показник публічності всього на 5 % (з 63 % до 68 %). Попри значний прогрес протягом останніх двох років, львівські депутати посідають 6-ту позицію у всеукраїнському рейтингу. Сильною стороною їх діяльності, у порівняні з іншими міськими радами, є наявність власного сайту, на якому оприлюднюється інформація про діяльність депутатського корпусу. Кількість даних на Інформаційному порталі постійно збільшується і особливо це помітно в частині оприлюднення нормативно-правових актів, документації й даних пленарних засідань міської ради.

 

За детальнішою інформацією просимо звертатися:

  • Олександр Неберикут, координатор кампанії «Вимірювання Індексу публічності
    місцевого самоврядування», 063 62 86 837.
  • Наталія Матківська, координатор вимірювання Індексу публічності у Львові, 032 254 61 63.

Довідково: Індекс публічності – це загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Об’єктом моніторингу є міські ради в обласних центрах України. У 2017 році вимірювання здійснювалося також у тимчасово перенесених обласних центрах Донецької та Луганської областей.

Проект реалізовується уже п’ятий рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес. Система показників Індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади. Результатом проведеної кампанії є публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2017». З результатами минулорічних вимірювань можна ознайомитися на сайті www.publicityindex.org.