72% львів’ян підуть на вибори

Дата: 13.10.2008

Вибори - фото www.protection.org.uaТакі результати сьогодні під час прес-конференції оприлюднив голова українського фонду «Громадська думка» Володимир Подгорнов. За його словами, такий показник є низьким як для Львівщини, хоча явка по Україні буде значно нижчою – близько 60%. Серед цієї вибірки лише 10% львів”ян є політично активними, тобто самі слідкують за політикою та аналізують події, решта ж цікавляться нею опосередковано (через коментарі, газетні шпальти, від сусідів).

На політичних уподобаннях львів’ян стосовно виборів до Верховної Ради відбилася складна ситуація у національному політикумі. Невпинно набирає рейтинг Всеукраїнське об’єднання «Свобода», яке підтримує львівський протестний електорат. Показник у 14.2 відсотка допоміг свободівцям перегнати «Нашу Україну», у якої майже 11%. Лідером серед мешканців міста залишається БЮТ, відсоткове співвідношення якого незмінне – 29.6%.

Водночас, росте частка тих львів’ян, які голосуватимуть проти всіх – на сьогодні це більше 14%. Згідно соцдослідження 6.7% респондентів не братимуть участь у виборах, ще 10.4% обрали категорію «важко відповісти».

За прогнозом соціолога, до парламенту за результатами виборів пройдуть Партія Регіонів, БЮТ, «Наша Україна» та «Свобода».
Ірина Швець, Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА