Абітурієнти з АРК зможуть пройти ЗНО у три сесії

Дата: 18.04.2014

Зважаючи на умови, що склалися в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, проведення зовнішнього незалежного оцінювання на відповідній території є неможливим. Водночас, дбаючи про забезпечення рівного доступу до вищої освіти випускників по всій території країни, Український центр оцінювання якості освіти створив додаткові можливості для проходження зовнішнього незалежного оцінювання вступникам з Криму в інших регіонах України.

1. Абітурієнтам, які зареєструвалися для складання тестів на території Автономної Республіки Крим та місті Севастополь, надається право перереєструватися для проходження основної сесії ЗНО за новою адресою до 30 квітня 2014 р.

Перш ніж перереєстровуватися за новою адресою, радимо визначитися з населеним пунктом за межами Автономної Республіки Крим, де абітурієнти матимуть можливість тимчасово проживати (у родичів, друзів, знайомих) чи доїжджати (зручне сполучення з сусідніми областями). Щоб перереєструватися слід зайти на особистуінформаційну сторінку, розміщену на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, та вказати місце свого перебування під час проходження ЗНО. Після цього, необхідно роздрукувати й заповнити заяву і разом з копією Сертифіката ЗНО надіслати до того регіонального центру оцінювання якості освіти, на території якого складатимуться тести. Нагадуємо, що кожна область закріплена за одним з 8 регіональних центрів оцінювання якості освіти. За посиланням можна знайти інформацію про підпорядкування області відповідному Регіональному центру, а також їхні поштові адреси.

2. Вступники, зареєстровані для складання тестів на території Автономної Республіки Крим та місті Севастополь, які не матимуть змоги пройти ЗНО в інших регіонах України продовж основної сесії, зможуть скласти тести  під час додаткової сесії, яка відбудеться 04-11 липня 2014 р.

Абітурієнти, які зареєструвалися для складання тестів на території Автономної Республіки Крим та місті Севастополь, однак не зможуть взяти участь у ЗНО в інших регіонах України під час основної сесії, матимуть можливість скласти тести 04-11 липня 2014 р. під час додаткової сесії. Перереєстрація таких осіб відбуватиметься з 01 травня до 15 червня 2014 р. Пункти тестування для проведення додаткової сесії будуть створені в кожному обласному центрі.

3. У разі неможливості проходження зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтами АРК під час основної та додаткової сесії вступник зможе взяти участь у скороченій сесії, яка проходитиме 14-17 липня 2014 р.Перереєстрація таких учасників буде проведено з 16 до 30 червня. Пункти тестування функціонуватимуть на базі вищих навчальних закладів у кожному обласному центрі України.

Дані про місце та час складання тестів ЗНО будуть розміщені на інформаційній сторінці кожного зареєстрованого абітурієнта. Детальнішу інформацію можна отримати, зателефонувавши на гарячу лінію МОН та в УЦОЯО: (044) 481 32 11, (044) 503 37 93.