[Подія відбулась] Незавершеність децентралізації та ключові виклики на шляху до сталого розвитку громад Львівщини обговорять на Форумі ОПОРИ

Online

380633295935, lviv@opora.org.ua

25 травня Громадянська мережа ОПОРА у Львові у форматі онлайн-форуму проведе публічні депутатські слухання на тему «Незавершена децентралізація: як забезпечити сталий розвиток громад в умовах законодавчої турбулентності?» Під час заходу планують відтворити модель парламентських слухань на місцевому рівні та обговорити комплекс актуальних для громад Львівщини питань, вирішення яких лежить у площині законодавчих змін. 

Численні галузеві реформи покликані мобілізувати органи місцевого самоврядування для впровадження принципів сталого розвитку, дати їм засоби та спроможність для вдосконалення управління, планування і реалізації рішень. Та наскільки це можливо в умовах незавершеної децентралізації і постійної законодавчої турбулентності? 

Ініційований на початку року ОПОРОЮ консультаційний процес, участь в якому взяло більше третини голів громад Львівщини, дозволив діагностувати низку проблем локального розвитку та високий рівень тривожності  лідерів місцевого самоврядування, що пов’язують із правовою невизначеністю та відсутністю чіткого алгоритму дій з виконання отриманих громадами повноважень. Серед причин – відсутність вичерпної інформації про зміст, послідовність та дедлайни дій уряду та парламенту, націлених на завершення децентралізаційних процесів, а також брак розуміння, якими повинні бути оптимальні управлінські рішення громад до моменту прийняття повного пакету законодавчих змін. 

Відтак головною темою ініційованих слухань є «Незавершена децентралізація: як забезпечити сталий розвиток громад в умовах законодавчої турбулентності?» 

В ході заходу відбудуться панельні дискусії за участю голів громад, народних депутатів, урядовців та експертів в рамках трьох тематичних блоків:

  • Належне управління в територіальних громадах на етапі їх становлення – чи є сприятливим чинне правове поле? 
  • Розвиток підприємництва і податкова політика: на що здатні громади вже сьогодні? 
  • Пріоритети місцевої політики у сфері охорони довкілля 

Очікується, що подія стане ефективним майданчиком для налагодження та підсилення комунікації, проведення стратегічних цільових консультацій між народними депутатами, місцевими посадовцями та експертами.

Початок заходу об 11:00. Детальна програма та перелік учасників уточнюються. 

Трансляція форуму здійснюватиметься на сторінці організації у соціальній мережі Facebook, усі зацікавлені запрошуються до перегляду та коментування. 

Захід проводиться в рамках проєкту “Народні депутати в нових територіальних громадах: модель інклюзивного діалогу на Львівщині”, що реалізується в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» та виконується Фондом Східна Європа.