[Подія відбулась] Прес-конференція: “П’яте дослідження Індексу публічності місцевого самоврядування: результати 2017 року”

24 квітня 2018 року в ІА УНІАН Громадянська мережа ОПОРА презентуватиме результати п‘ятого вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування. Початок заходу – об 11:30.

На прес-конференції буде представлено рейтинг публічності 24 муніципалітетів, а також окремих суб’єктів дослідження – міських голів, виконавчих органів та депутатів міських рад. Чи є ще в Україні непублічні муніципалітети, чи прогресують міста-лідери та яке місце у рейтингу публічності 2017 року визначено столиці, – експерти розкажуть під час прес-конференції.

Окрім цього аналітики ОПОРИ проаналізують динаміку змін, що відбулися впродовж останніх п’яти років у сфері надання адміністративних послуг, забезпечення доступу до публічної інформації, оприлюднення наборів відкритих даних, звітування про результати діяльності.

Нагадаємо, що за підсумками вимірювання Індексу публічності 2015 року найвищі показники відкритості, прозорості та підзвітності демонстрували муніципалітети Івано-Франківська, Вінниці та Києва, найнижчі – Ужгорода, Полтави та Харкова. У 2016 році лідери рейтингу дещо змінилися: Івано-Франківськ поступився головному місту Волинської області – Луцьку, Київ втримався на третій позиції, а Вінниця стала четвертою. Аутсайдерами за даними Індексу публічності 2016 року стали органи місцевого самоврядування Дніпра, Черкас і Запоріжжя.

Спікери заходу:

  • Олександр Неберикут, координатор всеукраїнської кампанії «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування».
  • Андрій Савчук, координатор вимірювання Індексу публічності у Києві.

Контактна особа: Олександр Неберикут – 063 628 68 37.

 

Довідково: Індекс публічності – це загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності діяльності органів та посадових осіб  місцевого самоврядування. Об’єктом моніторингу є міські ради в обласних центрах України. У 2017 році вимірювання здійснювалося також у тимчасово перенесених обласних центрах Донецької та Луганської областей.

Проект реалізовується уже пятий рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес. Система показників Індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади. Результатом проведеної кампанії є публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2017». З результатами минулорічних вимірювань можна ознайомитися на сайті  www.publicityindex.org.