Щодо Карти виборчих округів депутатів Львівської міської ради

Дата: 17.04.2018

Секретаріат ради зробив чергове доповнення для Інформаційний портал депутатів Львівської міської ради – Карту виборчих округів депутатів Львівської міської ради на основі даних ЦВК. Пригадуємо, що на підставі зміни законодавства кількість виборчих округів у Львові скоротилась до 64.

У зв’язку із особливістю “петербурзької” виборчої системи, за якою відбувалися місцеві вибори 2015 р., для правильного прочитання карти варто пам’ятати про те, що:

1. виборчі округи виконували функцію висунення кандидатів (номінаційну) по партійних списках, а не представницьку функцію виборців
2. через це існують округи, від яких не було обрано жодного депутата (16 округів) або такі, в яких обрано кількох обранців (8 округів)
3. депутат, який обраний від округу до міської ради не завжди отримав найбільшу кількість голосів, аніж його конкуренти по цьому ж виборчому округу. на практиці голос перш за все йшов в актив партії, а лише тоді депутату, що дозволяло йому конкурувати із своїми однопартійцями за депутатський мандат
4. на карті не позначено сім депутатів, які були обрані як “перші номери партійного списку”, що отримали мандат автоматично, оскільки партія подолала 5% бар’єр. так як у міській раді представлено сім партій, то на мапі позначено 57 депутатів (64 – 7 = 57)

Попри номінальну прив’язку депутатів Львівської міської ради до виборчих округів виборець може звертатися до будь-якого депутата, який разом з тим не повинен ігнорувати обов’язок роботи в окрузі. Карта лише допомагає зорієнтувати, де географічно найближчий до нього знаходиться громадська приймальня депутата. З детальнішою інформацією про приймальні депутатів та графіки прийомів можна ознайомитись у профайлах депутатів на Інформаційному порталі ЛМР https://www.lvivrada.gov.ua/deputaty/deputaty-miskoi-rady

Єдине прохання: звертайтеся не лише за матеріальною допомогою, а з реальними питанням. Депутат – не банкомат. Розглядайте депутата як представницький інструмент. Будьте партнерами!

Автор: Радь Тарас