Члени трьох ДВК у місті Львові почали достроково заповнювати протокол про підрахунок голосів

Дата: 22.11.2020

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували, що члени ДВК №461899 та ДВК №462020 завчасно почали заповнювати протокол про підрахунок голосів виборців.

Схожа ситуація трапилася на і ДВК №461954. Спостерігач ОПОРИ зробив зауваження членам дільничної виборчої комісії і вони припинили заповнювати виборчу документацію.

ОПОРА застерігає, що заповненим у протоколі про підрахунок голосів на дільниці може бути лише пункт 1 протоколу “Кількість виборчих бюлетенів, одержаних ДВК”, який згідно  з частиною 6 статті 247 Виборчого кодексу України заповнюється на підготовчому засіданні. Під час голосування жодних інших відомостей до протоколу про підрахунок голосів не вноситься. Сам протокол починає заповнюватися і підписуватися (після його остаточного заповнення) вже на підсумковому засіданні ДВК.

ОПОРА наголошує, що відповідно до частини 1 статті 158-3 Кримінального кодексу України за підписання головою, заступником голови, секретарем, іншим членом виборчої комісії протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці до остаточного заповнення протоколу настає відповідальність у вигляді позбавленням волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)