
Електронні петиції у Львові: (не)дієвий інструмент громадської участі
Протягом 8 років у Львові діє механізм подання електронних петицій до Львівської міської ради. Поступово цей інструмент удосконалювали тематично, встановлюючи…
Законопроект № 4741 вже привернув увагу фахової громадськості. Більшість експертів зійшлося на тому, що система розподілу впливу у виборчих комісіях надасть фактичну перевагу головним політичним гравцям – БЮТ та ПРУ. Водночас, окрім цих, вже широко обговорюваних проблем, законопроект містить також чимало інших новацій, що суттєво розширюють поле для потенційних маніпуляцій, що залишились поза увагою.
Олександр Воробйов переконаний, що «головною проблемою цих виборів, у разі ухвалення запропонованих змін, стане можливість внесення змін до списків виборців у день голосування головою, заступником голови чи секретарем дільничної комісії, а не судом, як це відбувається відповідно до чинного закону. Саме тут приховано можливості для маніпуляцій результатами виборів.»
Юрій Лісовський вважає, що «Законопроект передбачає легітимність протоколів виборчих комісій навіть за умови непідписання їх окремими членами. У разі незгоди, член комісії може додати «окрему думку», проте її розгляд не передбачається жодним пунктом законопроекту. Також суттєво звужено перелік осіб та організацій, на які можна скаржитись до ТВК чи ЦВК.»
Експерти переконані, що головні політичні гравці не готові до змагання ідей та кращих стратегій розвитку країни. Методом отримання політичного впливу залишаються маніпуляції з результатами голосування. Саме тому надзвичайно важливою є увага громадськості до подальшої долі цього законопроекту, котрий може утвердити існуючі загрозливі тенденції до звуження демократії в Україні.
Основними загрозами законопроекту є:
Контактна особа – Ольга Айвазовська (8-063-617-97-50).
Детальнішу інформацію про виборчі проекти Громадянської мережі ОПОРА можна знайти на нашому сайті www.opora.org.ua.