Протест не підтримали

Дата: 30.03.2009

у Львівських кіосках тютюнові вироби продавали не зважаючи на акцію - Громадянська мережа ОПОРА

Львівські підприємці не підтримали акцію протесту асоціації «СОВАТ» (Союз оптовиків і виробників алкоголю та тютюну). За попередньою оцінкою Громадянської мережі ОПОРА жоден торговий заклад на Львівщині не припинив продаж цигарок. Більшість продавців взагалі про цю акцію нічого не знали.

Нагадуємо, що директор асоціації «СОВАТ» Володимир Демчак на прес-конференції в УНІАН 26 березня закликав усіх підприємців 30 березня не продавати тютюнові вироби до 13:00. Таким чином асоціація протестує проти прийняття законопроекту № 4202 «Про внесення змін до Закону України «Про ставки акцизного збору та тютюнові вироби». Згідно цього законопроекту вартість однієї пачки цигарок повинна збільшитись у 2 рази. За словами пана Василя це призведе до занепаду легальної торгівлі сигаретами.

Думки львівян з цього приводу розділилися. Звісно, ті хто палить не підтримує такий стрибок цін. Ті ж, кому цигарки байдужі, вітають таке рішення з переконанням, що в результаті кількість курців зменшиться. Є й такі (здебільшого студенти), хто сподівається кинути палити через зростання ціни.

І врешті на мою думку, як активіста Громадянської мережі ОПОРА, підняття акцизу як не зменшить кількість курців, так і не призведе до занепаду легальної торгівлі сигаретами. Відмовитись від куріння може тільки сам курець, а підняття акцизів, соціальна реклама – це тільки додаткові стимули.

Прес-конференція «СОВАТ» в УНІАН