Стадіон імені Андрія Садового

Дата: 12.11.2008

Ірина ШвецьІрина Швець:
На сьогоднішньому брифінгу мер Львова Садовий хвалився своїми досягненнями — з його подачі 7 листопада рішенням Мінекономіки Львову було надано право на підписання угоди щодо будівництва стадіону до Євро-2012 з ВАТ „Азовінтекс“.

За словами міського голови, на підписання угоди було три потенційні генпідрядники, які попередньо надали комплект документації та кошториси реалізації проектів: українська будівельна компанія „Азовінтекс“, турецька компанія „Єдітепе“ та архітектурне бюро Юрія Серьогіна, яке представляло німецьку компанію „Хохтіф“.

Оскільки, поки що місто не має інвестора, стадіон будуватимуть за кошт міського бюджету, який і без того переживає не найкращі часи. Загалом для будівництва планується залучити 609 млн. грн, а вже цього року місто виділить 80 мільйонів. Мер запевнив всіх присутніх, що гроші у бюджеті є і стадіон неодмінно буде збудований.

Депутати міської ради занепокоєні таким розвитком подій, адже над Львовом тяжіють мільйони гривень боргу, і гроші, призначені для стадіону можна було б використати на соціальні послуги для львів’ян як то ремонти лікарень, шкіл та дитсадків. Крім того, 5 листопада конкурсна комісія Львівської міської ради оголосила конкурс на визначення генпідрядника для будівництва стадіону. Документи на конкурс прийматимуть до 20 листопада (!). Після цього комісія за кілька днів оголосить переможця. Станом на вчора документи для оформлення заявки вже взяло 12 потенційних учасників конкурсу.

То як бути далі? Депутати міської ради пояснюють це так: мер знехтував офіційним конкурсом, а тим часом самостійно домовився з міністерством про підписання угоди навіть без потрібного на це „добра“ сесії міськради. На запитання журналістів, чи боїться міський голова кримінальної відповідальності за перевищення своїх повноважень, той відповів „ні“.

Ірина Швець, Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА