У Львові розказали про процедуру закріплення земельних ділянок для ЖБК та ОСББ

Дата: 23.04.2009

Львівяни, які мешкають у будинках ОСББ, мають змогу приватизувати прибудинкову земельну ділянку

23 квітня у Львівській міській раді начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Михайло Бокало розповів про п’ять кроків до закріплення земельних ділянок за ЖБК та ОСББ. За словами пана Михайла, вся процедура триватиме до 3 місяців та спорожнить казну замовника на суму до 8 000 гривень. Наразі тільки 10 львівських ОСББ приватизували земельні ділянки.

Найдорожчим кроком є виготовлення технічної документації із землеустрою щодо складання документу, що засвідчує право на земельну ділянку. Як пояснив Михайло Бокало, таку документацію може виготовляти тільки спеціалізована землевпорядна організація, яка має відповідну ліцензію (список таких організацій подано у прикріпленому файлі наприкінці статті). Виготовлення документів коштуватиме від 3 000 до 7 000 гривень.

Поруч з цим, завідувач сектору з питань ОСББ ЛМР Галина Когут розповіла, що з початку поточного року у Львові вже створено 10 об’єднань. За два попередні роки у Львові спостерігалась найактивніша динаміка по створенню ОСББ – по 51 та 52 об’єднання відповідно. Найбільше об’єднань сьогодні функціонують у Франківському та Личаківському районах. Загалом, у місті функціонує 300 ОСББ.

Також, пані Галина повідомила, що з сьогоднішнього дня відбудеться серія зустрічей з ініціативними мешканцями, які бажають створити об’єднання. Графік зустрічей:

Дата зустрічіРайон
23 квітняЗалізничний
27 квітняЛичаківський
5 травняГалицький
11 травняШевченківський
14 травняФранківський
19 травняСихівський

Більше інформації про місце зустрічі та в цілому про ОСББ можна дізнатися за телефоном «гарячої лінії»: 297-59-95.

Повний опис процедури закріплення земельних ділянок за ЖБК та ОСББ (Файл DOC, 154 кБ)