Школа Організації громад: продовження буде!

Дата: 05.10.2009

У Львові успішно завершилася Школа Організації громад, учасниками якої стали майже 30 представників громадських організацій та ініціативних груп зі всієї України. Навчання на Школі проводили досвідчені тренери-практики з 30-річним стажем організації громад. Пол Кромвель з Німеччини та Дон Елмер зі США ділилися досвідом роботи в різних громадах у різних містах, та особливу увагу було приділено шляхам впровадженням методу в Україні.

Протягом чотирьох днів учасники працювали над етапом відслуховування, вчилися правильно організовувати візити один до одного, вести переговори з децидентами, скликати збори на декілька сотень людей, працювати з волонтерами та мотивувати їх до вирішення спільних проблем. Окремо учасники Школи розглянули тему «Роль організатора громад», в якій подано набір характеристик справжнього організатора, окреслено його роль як двигуна процесу організації громад, який вміло дає відчути волонтерам силу їхньої громади.

 

На Школі громадські діячі напрацювали моделі вирішення локальних проблем, максимально прив‘язавши їх до конкретних прикладів у їхніх містах, а також домовилися зустрітися взимку для розробки стратегії розвитку методики організації громад в Україні.