Добродомов відмовився від участі у президентських виборах на користь Гриценка

Дата: 07.03.2019

Про те, що кандидат на пост Президента Дмитро Добродомов знімає свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка, він повідомив під час брифінгу у ЦВК після того, як написав заяву про скасування реєстрації кандидата у Президенти.

Кількома годинами раніше кандидат опублікував у своєму профілі в мережі Facebook світлину, де тисне руку Анатолію Гриценку із підписом: “Друзі! Прийняв для себе надважливе рішення! Сьогодні о 17.00 планую заїхати у ЦВК. Запрошую представників ЗМІ”

Нагадаємо, Дмитро Добродомов є народним депутатом VIII скликання, обраний по виборчому округу № 115 у Львові як самовисуванець. Зараз очолює партію “Громадський рух “Народний контроль”. Центральна виборча комісія зареєструвала Добродомова кандидатом на пост Президента 25 січня. Під час утворення окружних виборчих комісій політик подав лише 14 своїх кандидатур до комісій. Таким чином, у деяких областях, зокрема на Львівщині, не мав жодного представника.

Зазначимо також, 5 березня ЦВК скасувала реєстрацію кандидата на пост Президента України Андрія Садового. Дмитро Гнап також заявив про готовність зняти свою кандидатуру на користь Гриценка. 2 березня з’їзд партії “Сила людей” закликав Гнапа відмовитися від балотування у президенти, але поки відповідного звернення до ЦВК Гнап не подав. Також сьогодні ЦВК скасувала реєстрацію кандидата на пост Президента Сергія Кривоноса. Кривонос зняв свою кандидатуру на користь чинного глави держави Петра Порошенка. Крім того, сьогодні Євген Мураєв на прес-конференції заявив, що знімає свою кандидатуру на користь Олександра Вілкула.

Громадянська мережа ОПОРА також нагадує, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 56 “Закону про вибори Президента України” подати заяву про відмову балотуватися можна не пізніше як за 23 дні до дня виборів, тобто до 7 березня. У такому випадку автоматично будуть припинені повноваження уповноваженого кандидата і його довірених осіб, будуть достроково припинені повноваження членів ОВК від цього кандидата. Крім того, скасування реєстрації означатиме позбавлення кандидата статусу суб’єкта виборчого процесу. Грошова застава у сумі 2,5 мільйони гривень не повертається, а перераховується до Державного бюджету. Зняття своєї кандидатури на користь іншого кандидата не має жодних правових наслідків та не дає жодних додаткових можливостей для такого.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Радь, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області

тел.:+38 098 765 86 22

e-mail: lviv@opora.org.ua