25 лютого представники ветеранських організацій знову організували акцію проти кандидата в Президенти Володимира Зеленського під Львівським державним цирком, де на цей раз відбувався концерт «Ліги сміху». Однак запланована акція не переросла ні в агітаційний, ні в антиагітаційний захід.
25 лютого, незадовго до концерту «Ліги сміху», під будівлею Львівського державного цирку зібрались активісти, здебільшого, учасники попередньої акції проти Володимира Зеленського, що відбулась 8 лютого, у день концерту Студії «Квартал 95». Вже другий пікет проти цього кандидата в Президенти у Львові анонсували заздалегідь подією у соціальній мережі Facebook та в онлайн-виданні «Четверта студія ». В описі події зазначалось, що ГО «Українська спілка учасників АТО», «Штаб об’єднання Добровольців», ГО «Шквал Правий сектор» та низка інших організацій чекають відповідей кандидата на свої запитання, зокрема щодо фінансування виборчої кампанії Зеленського. Також представники перелічених організацій зазначили в описі події, що вимагають cпростування інформації про блокування і напад на Володимира Зеленського у Львові (8 лютого) та вибачення за некоректне питання, поставлене бійцям ООС. За їхніми очікуваннями, оскільки Зеленський мав би бути серед артистів «Ліги сміху», котра приїхала з концертом у Львів.
«Ми хотіли почути від нього вибачення. Він минулого разу нас образив. Таке питання нам задав: хто скільки був (на фронті — прим. ав). Ніби Зеленський більше разів був ніж ми. Всі хлопці воювали і по 2 роки, і по 3. Я півтора року, і зараз є інвалідом війни», — розповів учасник акції, представник ГО «Об’єднання добровольців» Михайло Єдинак.

Попри очікування мітингувальників, кандидата Зеленського серед артистів не було, тож зібрання невдовзі розійшлось. На відміну, від попередньої акції на цьому зібранні жоден з учасників не виголошував промов, не тримав заздалегідь надрукованих плакатів, не роздавав жодних друкованих матеріалів. Зібрання охороняли лише кілька поліцейських, що неспівмірно з тою кількістю працівників поліції (близько 20 осіб), які були присутні на акції 8 лютого. Спостерігачі ОПОРИ також не зафіксували присутності журналістів, окрім представників ZIK та ще 2-х осіб, які фотографували або знімали подію на камеру і, вірогідно, могли бути представниками ЗМІ. Медійного розголосу цієї події також не було.
«Можна зробити припущення, що акція протесту 8 лютого біля львівського цирку була вигідна і протестувальникам, і команді Володимира Зеленського як інформаційний привід і для привертання уваги. Остання позиціонувала цей захід як намагання перешкодити благодійному концерту Студії «Квартал 95» та згодом використала фрагменти перепалки з мітингувальниками для підготовки своїх агітаційних роликів. Водночас опоненти Володимира Зеленського привертали увагу до його попередніх висловлювань як актора Студії «Квартал 95», заяв, зроблених вже у статусі кандидата в Президенти, а також створювали ажіотаж навколо невдало сформульованого ним питання, про термін перебування на фронті колишніх учасників ООС», — коментує обидві події координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області Тарас Радь.
Нагадаємо, перед початком безкоштовного концерту Студії «Квартал 95», що відбувався 8 лютого у Львівському Державному цирку, учасники бойових дій влаштували акцію проти кандидата на пост Президента Володимира Зеленського.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.
За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.:+38 098 765 86 22
e-mail: lviv@opora.org.ua