„Да что ты мне угрожаеш, щенок? да я тебя закопаю!“

Дата: 05.11.2008
Для ЗМІ

Сьогодні на скриньку Львівського представництва Громадянської мережі ОПОРА прийшов лист. За погодженням автора ми публікуємо його на нашому сайті.

Шановні пані та панове! Звертаюсь до Вас з проханням про допомогу. У серпні поточного року я влаштувався на роботу до акціонерного банку „Синтез“. За час роботи було порушено ряд моїх трудових прав. У понеділок (03.11.08) я звернувся до Карпенка В. М. з проханням звільнити мене з роботи за власним бажанням керуючись ч.3 ст.38 Кодексу законів про працю (працівник звільняється з роботи за власним бажанням у зв’язку з порушенням з боку роботодавця норм законодавства про працю та умов трудового договору). Але мені було відмовлено.

Мій начальник – Карпенко Володимир Миколайович – сказава мені що я повинен написати заяву за власним бажанням у такому вигляді: „Прошу звільнити мене за власним бажанням“. Але я відмовився, аргументуючи це тим що були порушення законодавства про працю і в такому випадку я маю право на отримання вихідної допоги у розмірі не менш як трьохмісячного заробітку. Звісно, це не зручно для роботодавця. Але Карпенко В.М. всеодно відмовився мене звільнити з роботи керуючись ч.3 ст.38 КЗпП України. Тоді я сказав, що я звернуся за захистом своїх прав до суду, прокуратури, Міністерства праці, Департаменту за нагляду за дотриманням законодавства про працю та ін. На що Карпенко В. М. мені сказав: „да что ты мне угрожаеш, щенок? да я тебя закопаю!

Я спробував покинути приміщення банку, але мені не дали цього зробити використовуючи фізичну силу. Мене завели у кабінет не дозволяючи покинути (навіть для того щоб сходити до туалету, Карпенко Володимир Миколайович стояв на проході й не давав можливості покинути приміщення ) та почали вимагати підписати заяву за їх формою. Я знову відмовився. Тоді вони стали погрожувати мені що звільнять мене за іншою статтею, що навмисно „испортят“ мені трудову книжку, що звільнять мою матір, будуть навмисно робити їй зауваження (хоча вона є одним з найкращих співробітників банку), перевірки – спровокують її написати заяву за власним бажанням. Я погодився. Карпенко В. М. наказав співробітникам створити атестаційну комісію. Я маю протокол комісії в якому сказано, що я відмовився проходити атестацію для визначення моєї кваліфікації. Хоча я не відмовлявся. Коли я відмовився підписувати даний протокол й дав їм зрозуміти, що жодного підпису я не поставлю, мене відпустили.

Я маю багато свідків, які можуть підтвердити мої слова, факти погроз з боку Карпенка Володимира Миколайовича, голови відділу кадрів, а також факту того, що мене не випускали з приміщення на протязі двох годин використовуючи фізичну силу й своє посадове становище. Також в мене є аудіозаписи, які також можуть підтвердити правдивість моїх слів.

Повна назва: Акціонерний Банк Синтез
МФ О322711
ЕДРПОУ 21564391
Поштова адреса: Україна, 01001, м. Киів, вул. Хрещатик, 32A
Телефон: (044) 464-02-00
Працюю за трудовою книжкою у філіїї за адресою:
Відділення Акціонерного Банку Синтез, Україна, 01135, м. Київ, вул. Павловська, 29