Голова однієї з ДВК на Львівщині відмовилась вказати в протоколі про підрахунок голосів причину відсутності підписів 2 членів комісії

Дата: 01.04.2019

Голова однієї з дільничних виборчих комісій на Львівщині відмовилась в вказати в протоколі про підрахунок голосів виборців причину, чому відсутні підписи 2 членів комісії, імена яких зазначені у протоколі.

Спостерігачі ОПОРИ виявили, що у протоколі про підрахунок голосів виборців, який склала дільнична виборча комісія №461093, відсутні підписи 2 членів. Голова комісії відмовилась вказати у протоколі причину, чому відсутні підписи. У спілкуванні з представниками Громадянської мережі ОПОРА голова зазначила, що не буде вказувати причину відсутності підпису, бо їй так рекомендували в окружній виборчій комісії №120, якій підпорядкована ОВК. Спостерігачі ОПОРИ викликали поліцію.

Нагадаємо, відповідно до частини 4 статті 79 Закону України «Про вибори Президента України»: «У протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії. У разі своєї незгоди із результатами підрахунку голосів, зафіксованими у протоколі комісії, член комісії підписує протокол із приміткою “З окремою думкою”. Письмовий виклад окремої думки додається до протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Непідписання або відмова у підписанні протоколу окремими членами комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності підпису члена дільничної виборчої комісії у протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці навпроти його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Цей протокол підписується членами дільничної виборчої комісії та засвідчується печаткою дільничної виборчої комісії лише після його остаточного заповнення».