Громадські організації Львова та поліція домовилися про співпрацю для протидії виборчим порушенням

Дата: 27.04.2018

Представниця Громадянської мережі ОПОРА, радник з юридичних питань Ольга Коцюруба взяла участь в роботі круглого столу “Безпека у місті: cпівпраця поліції та громади”, організованому EUAM Ukraine, Міжнародним фондом “Відродження” на базі Львівської міжрегіональної ресурсно-комунікаційної платформи координаційного центру з надання правової допомоги. Круглий стіл стосувався широкого кола питань щодо забезпечення громадського порядку та протидії насильства, проте окрему увагу присвячено і протидії порушенням на майбутніх виборах.

Спільно з представниками відділу зв’язків з громадськістю Патрульної поліції міста Львова експерти проговорили план роботи під час виборчих процесів на чергових виборах Президента та народних депутатів у 2019 році. Насамперед існує нагальна потреба у проходженні особовим складом Національної поліції навчання щодо особливостей застосування саме виборчого законодавства. Крім того, учасники погодилиcя, що для запобігання виборчим правопорушенням, представникам громадських організацій та правоохоронних органів необхідно напрацювати ефективний механізм взаємодії та забезпечення обміну інформацією через координаційній центр. Координаційний центр, на думку Барбари Калюжної, голови Львівської міжрегіональної платформи центру з надання правової допомоги, може бути створений на постійній основі та стати майданчиком, на базі якого розвиватиметься постійна співпраця громадських організацій та Національної поліції, не обов’язково з прив’язкою до виборчого процесу.

Як зазначили організатори, подібні круглі столи, відбуватимуться на постійній основі, тому учасникам слід комунікувати насамперед у період між заходами, а під час обговорень ділитися уже досягнутими результатами співпраці громади та поліції.