Голова 115 ОВК призначив діловодом свого сина

Дата: 30.09.2014

29 вересня на засіданні 115 ОВК були присутні журналісти, уповноважені особи від політичних партій та двоє запрошених головою осіб, один із якихзалучений до роботи в комісії діловод виявився сином голови комісії.

Засідання окружної комісії проходило із значними процесуальними порушеннями. Так, на початку засідання голова комісії не оголосив ні кількість присутніх на засіданні членів комісії, ні список запрошених та інших осіб, які мають право бути присутніми на засіданні комісії без дозволу або запрошення комісії, а одразу наголосив на питаннях, які варто було розглянути на тому засіданні. Очевидно, питання присутності посторонніх осіб було не важливим для голови.

Після прийняття постанови про утворення спеціальної дільниці та розподілу між членами комісії дільниць, над якими закріплюється кураторство, на вимогу спостерігача від мережі ОПОРА та членів комісії голова зголосився представити запрошених ним на засідання осіб та запропонував проголосувати за їх присутність.

Першому із них, Шишці Олегу Мар’яновичу, якого голова представив як залученого до роботи комісії юриста, голова надав слово для представлення. Однак зважаючи на те, що попереднім головою окружної комісії вже був залучений для роботи комісії юрист (протокольне рішення про залучення якого було прийнято на одному із попередніх засідань), виникали сумніви щодо необхідності у  присутності на засіданні п. Олега. Другій особі, запрошеній головою і представленій як діловод, слово голова не надав, а одразу поставив на голосування питання про надання дозволу бути присутніми обом запрошеним. Хоча комісія наполягала на голосуванні за кожну особу, голова ставив питання лише щодо присутності обох. Для уникнення ескалації конфлікту комісія таки проголосувала за сформульоване головою питання. Рішення виявилось негативним, а отже обоє присутніх покинули засідання.

В кінці засідання спостерігач ОПОРИ попросила голову все-таки представити особу, яка була ним запрошена присутня на засіданні, адже цей факт має бути зазначений в протоколі. Голова представив його як Романа Лозинського, хоча на уточнююче питання чи це його син, відповів негативно. Зважаючи на те, що попередньо спостерігачу ОПОРИ запрошений діловод представився як син одного із членів комісії, який просто прийшов послухати, що відбуватиметься на засіданні, є підстава вважати, що при відповіді на поставлене питання голова комісії злукавив.

Варто зазначити, що ст.9 Закону України «По запобігання і протидії корупції» особам, які наділені владними повноваженнями, забороняється мати у безпосередньому підпорядкуванні близьких осіб.

Нагадаємо, що постановою ЦВК від 22 вересня 2014 року № 1079 Лозинський Андрій Федорович був призначений головою за поданням від Політичної партії Українська платформа “СОБОР”, замінивши на цій посаді Хапка Богдана Степановича.

Додаткова інформація:
Наталія Радиш, координатор спостереження за виборами у Львівській області – 096 90 31 546.