II Дитячий благодійний фестиваль «Забавдень»: 2 дні свята для дітлахів

Дата: 01.06.2010

II Дитячий благодійний фестиваль Забавдень 2 дні свята для дітлахів

29-30 травня 2010 року Громадянська мережа ОПОРА за підтримки Служби у справах дітей при ЛОДА провела у Львові II Дитячий благодійний фестиваль «Забавдень», в рамках якого діти могли взяти участь у вуличних перформенсах на проспекті Свободи, майстер-класах, казкових читаннях, рольовому квесті.

Найбільш спортивною акцією стали перегони на іграшкових конях. Волонтери ГМ ОПОРА власноруч зробили двадцять оригінальних авторських коників і 29 травня, в суботу, маленькі львів’яни отримали можливість взяти участь у незвичайних перегонах. Учасникам акції в подарунок залишалася авторська оригінальна іграшка, а на переможців чекав сюрприз від Львівського кінного клубу «Срібна підкова» – безкоштовні катання верхи на Примі та Сакурі, – улюбленицях дітей з конюшень клубу.

Зазначимо також, що працівники «Срібна підкова» не вперше долучаються до роботи із дітьми в рамках діяльності ГМ ОПОРА. Так, спільно було організовано пробні заняття для дітей з львівських шкіл, а також школи-інтернату №2 та кризового центру селезіан «Діти вулиці». Діти, які проявили схильність до кінного спорту на пробних заняттях, отримали можливість безкоштовно продовжити уроки у клубі. Так, було відібрано 7 дітей, котрі в рамках суботньої акції продемонстрували, чого встигли навчитись, та стали учасниками спортивної естафети.

Туристична фірма «Пілігрим» забезпечила учасників змагання солодкими призами.

***

Якщо говорити про квест, що теж відбувався у суботу, то попри розважальну, казкову складову теренової гри, він відігравав й освітню роль: 5 основних квестових завдянь мали медичний характер і стосувалися правил реагування та надання першої допомоги у випадках переломів, укусів тварин, опіків, кровотеч, синців та забоїв. Організаторами заходу стали студенти-медики, а ідейним натхненником квесту виступив Тарас Кушнір, волонтер ЛП ГМ ОПОРА, студент-п’ятикурсник Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького.

***

«Алея живих скульптур» – це театралізоване дійство, присвячене українським міфам та легендам. Воно було проведене 30 травня на проспекті Свободи. Вихованці школи-інтернату №2 обрали для себе міфічних персонажів (мавка, русалки, відьма, Повітруля, Чугайстер, Вій, Блуд), кожен самостійно намагався вжитися у роль – вигадав біографію своєму персонажу. Волонтерка Олександра Кущенко провела 5 занять із маленькими акторами за технологією Кіпніса, тож до виступу кожен з учасників підготував кілька поз, у яких діти завмирали, імітуючи скульптурний ансамбль. Образи були доповнені відповідними костюмами, зачісками та театральним гримом. Інтерактивність акції полягала у тому, що для глядачів було підготовлено тестування – 7 простеньких питань з української міфології. Ті, хто відважились перевірити свої знання, отримували Диплом знавця української міфології. Акція викликала чималий резонанс – більше 20 чоловік пройшли тестування, а діти у костюмах радо погоджувалися сфотографуватися зі всіма бажаючими.

***

Забавденівська неділя завершилася казковими читаннями та майстер-класами. Свої авторські казки дітям прочитали Галя Павлишин (Львів), Юля Смаль (Луцьк), Юрко Шут (Київ). Галя Павлишин та Юля Смаль розповідали казки власного авторства, а Юрко Шут – народні, залучаючи до розповіді слухачів у ролі персонажів. Організатором дійства була Ксеня Дітчук з львівської ОПОРИ.

Майстер-класи із прикладного мистецтва (ліпка із глини, ляльки-мотанки, боді-арт, етноманікюр) теж порадували, адже кожен учасник поніс із собою додому подаруночок із фестивалю, зроблений власноруч. Проведенням майстер-класів координувала учасниця станиці Львів НСОУ ПЛАСТ, Іра Вовк, вкотре продемонструвавши, що пластуни вміють і люблять працювати з дітьми.

Цьогорічний фестиваль – початок нового формату роботи ЛП ГМ ОПОРА у сфері благодійності. За темами, які розпрацьовувалися в рамках фестивальних заходів, буде сплановано програму дитячого недільного університету «Забавдень», що діятиме з вересня.

Фото:

II Дитячий благодійний фестиваль Забавдень 2 дні свята для дітлахів

II Дитячий благодійний фестиваль Забавдень 2 дні свята для дітлахів

II Дитячий благодійний фестиваль Забавдень 2 дні свята для дітлахів

II Дитячий благодійний фестиваль Забавдень 2 дні свята для дітлахів

Контактні особи:
Василина Думан, координатор фестивалю — 063 628 68 66
Ксенія Дітчук, прес-секретар фестивалю — 063 31 43 283