Львівщина: Андрій Садовий обраний на четверту каденцію

Дата: 26.11.2020

Ввечері 25 листопада Львівська міська територіальна виборча комісія оголосила результати голосування у “другому турі” за очільника Львівської міської територіальної громади. Перемогу здобув чинний міський голова Львова Андрій Садовий. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

За підсумками повторного голосування за чинного міського голову Львова Андрія Садового (Об’єднання “Самопоміч”) проголосували 143 466 виборців або 62,25%. Натомість його опонент – народний депутат від “Європейської Солідарності” Олег Синютка отримав 37,75% або 84 277 голосів виборців.

Явка виборців у Львівській міській територіальній громаді 22 листопада становила 38,94%. Натомість 5 років тому, коли Андрій Садовий та Руслан Кошулинський змагалися за посаду міського голови Львова у “другому турі”, явка була 40%.

У 2015 році Андрій Садовий переміг із результатом 61,1% або 140 942 голоси. Його конкурент – Руслан Кошулинський (ВО “Свобода”) набрав 36,8% або 85 021 голос. Тобто, у 2020 році за Садового проголосувало на 2 524 виборців більше, ніж п’ять років тому.

Нагадаємо, на місцевих виборах 25 жовтня Андрій Садовий набрав 91 113 голосів виборців (40,9%), а Олег Синютка – 70 682 голосів (31,1%).

Вчора, 24 листопада частина депутатів провели установчу сесію Львівської міської ради, під час якого присягу склали 34 з 64 обранців. А також були припинені повноваження міського голови Львова Андрія Садового. Під час засідання він був відсутній, оскільки виступав проти проведення урочистої сесії міської ради до офіційного оголошення результатів повторного голосування.

Згідно з частиною 1 статті 282 Виборчого Кодексу територіальна виборча комісія з відповідних місцевих виборів не пізніш як на п’ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює шляхом опублікування у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації результати виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, міської, районної в місті, районної, селищної, сільської ради, сільських, селищних, міських голів, а також розміщує їх на офіційному веб-сайті комісії чи відповідної ради (за наявності), регіонального, територіального представництва Центральної виборчої комісії (у разі їх утворення).

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)