Львівщина: ОПОРА фіксує спроби виборці голосувати по закордонному паспорті, водійському посвідченні та без документів

Дата: 21.07.2019

У Львівській області станом на 09:30 ОПОРА фіксує окремі спроби виборців голосувати без паспорта. Найчастіші випадки у Яворівському, Старосамбірському, Сокальському районах. Загалом спостерігачі ОПОРИ  зафіксували 12 випадків.

Так, у с. Передвір’я (дільниця № 461596) Яворівського району виборцю видали бюлетень без відповідного документу. На зауваження спостерігачів ОПОРИ, члени ДВК свій вчинок пояснили тим, що це родичка членів комісії (для одного – свекруха, для іншого – дружина).

Інший виборець на цій же дільниці проголосував по закордонному паспорту. Відтак ОПОРА повідомила про обидва інциденти у поліцію. Члени комісії більше не видають бюлетені без документів.

Без документу проголосував і священник у с. Підгородці (дільниця № 461153) Сколівського району.

Спроби проголосувати без паспорта спостерігачі ОПОРИ зафіксували у с. Муроване (дільниця №461366) та с. Трушевичі (дільниця № 461415) Старосамбірського району, с. Лубнівка (дільниця №461257) та с. Воронів (дільниця № 461283 ) Сокальський район, с. Козаки (дільниця № 460602).

Дві жінки намагалися отримати бюлетень без документів у с. Вільховець (дільниця № 460876) Перемишлянського району, однак після зауваження спостерігачів ОПОРИ, члени ДВК не видали бюлетень. По водійському посвідченню виборець хотів проголосувати у смт. Куликів (дільниця № 460491) Жовківський район. Без документу проголосував і священник у с. Підгородці (дільниця № 461153) Сколівського району.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22
lviv@opora.org.ua
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)