Львівщина: У 4 будівлях, де працюють ТВК, діє спеціальний пропускний режим

Дата: 20.08.2020

У будівлях, де працюють Львівська обласна і міська, Золочівська та Яворівська районні територіальні виборчі комісії, діє спеціальний пропускний режим у зв’язку з обмежувальними заходами через COVID-19.

18 серпня спостерігач ОПОРИ не одразу зумів потрапити у приміщення, де працює Золочівська районна територіальна виборча комісія. Охоронець Золочівської районної державної адміністрації, де розташована комісія розповів, що відвідувачі можуть потрапити всередину лише у супроводі представника підрозділу, до якого йде особа. Такий спеціальний пропускний режим пов’язаний із COVID-19.

На той момент у районній ТВК не було жодного члена комісії. Відтак, вийти до спостерігача було нікому. Лише після довгих перемовин з охоронцем і аргументації, що представнику Громадянської мережі ОПОРА необхідно подивитися чи виділене приміщення для ТВК і чи облаштована інформаційна дошка, чоловік пропустив у будівлю.

Раніше 12 серпня спостерігач ОПОРИ також намагався пройти у приміщення, де відбуватиметься перше засідання Золочівської районної ТВК. Спостерігач прийшов завчасно із проханням до голови комісії, поставити на голосування питання щодо його присутності на засіданні ТВК. Однак, зайти у будівлю вдалося лише о 19:00, коли вже розпочалося засідання.

Аналогічна ситуація 18 серпня трапилася із представницею ОПОРИ у Яворівській районній державній адміністрації, де працює Яворівська районна територіально виборча комісія. Відвідувач має повідомити охоронця, до кого йде. Далі охоронець повідомляє про візитера представника державної установи. І лише у його супроводі можна зайти у будівлю або працівник районної адміністрації може записати особу на прийом.

Раніше ОПОРА писала про аналогічний пропускний режим, який діє у Львівській обласній державній адміністрації та Львівській міській раді, де працюють Львівська обласна та Львівська міська територіальна виборча комісія. Після першого засідання ТВК 12 серпня представники ОПОРИ звернулися до керівництва комісій з проханням врегулювати порядок участі третіх осіб, які мають право бути присутніми на засіданнях, але не є членами ТВК.

У зв’язку з проблемами вільного доступу до засідань ТВК, Громадянська мережа ОПОРА звернулась з цього приводу на ім’я керівників обласної та кількох районних державних адміністрацій.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області

тел.: +38 098 765 86 22

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)