Львівщина: Жовківська міська ТВК відмовила у реєстрації кандидатів від партії «Сила і Честь»

Дата: 01.10.2020

29 вересня на засіданні Жовківська міська територіальна виборча комісія відмовила у реєстрації кандидатів у депутати до Жовківської міської ради від партії «Сила і Честь». Оскільки, політична сила внесла грошову заставу на 18 гривень менше.

24 вересня о 23 годині 40 хвилин до Жовківської міської територіальної виборчої комісії (Львівський район) звернулася уповноважена на підставі доручення Львівської обласної організації політичної партії «Сила і Честь» Марія Сирота. Вона внесла на розгляд комісії документи для реєстрації кандидатів у депутати до Жовківської міської ради.

Розглянувши документи політичної партії, Жовківська міська ТВК встановила невідповідність цих документів Виборчому кодексу України. У платіжному дорученні обласної організація політичної партії вказано, що «Сила і Честь» внесла на рахунок комісії грошову заставу у розмірі 5 670 гривень. Ця цифра не відповідає розміру грошової застави, передбаченою статтею 255 Виборчого кодексу та постанові Центральної виборчої комісії №246 від 10 вересня 2020 року. Згідно з документами, щоб зареєструвати кандидатів у депутати до Жовківської міської ради політична сила мала сплатити грошову заставу 5 688 гривень. А політична партія «Сила і Честь» сплатила на 18 гривень менше.

Організація партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати міської ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше), вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців відповідного єдиного територіального виборчого округу для кожного виду виборів окремо.

Згідно з Постановою ЦВК від 10 вересня 2020 року № 246 «Про розмір грошової застави на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року» для висування у Жовківську міську раду Львівської області визначено заставу у розмірі 5688,00 гривень.

Водночас у пункті 2 частини 1 статті 230 Кодексу зазначено, що територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації всіх кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій у разі відсутності хоча б одного з документів, зазначених у пунктах 1-5 частини першої статті 222 і невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу, в тому числі щодо розміру грошової застави.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)