Львівська міська рада не затвердила ухвалу щодо запобігання зловживанню адмінресурсом

Дата: 20.12.2018

20 грудня на пленарному засіданні Львівської міської ради депутати мали голосувати за проект ухвали про запобігання використання адміністративного ресурсу в комунальних закладах, організаціях та підприємствах Львова. Однак голосування перенесли на невизначений час, а сам проект відправили на доопрацювання.

Проект ухвали «Про недопущення використання закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, інших комунальних підприємств, установ, організацій міста Львова для розповсюдження політичної реклами та здійснення політичної агітації» створила робоча група, до якої, крім депутатів ЛМР, увійшли представники Громадянської мережі ОПОРА та Комітету виборців України.

«Цей документ, базуючись на положеннях виборчого законодавства та законів «Про місцеве самоврядування в Україні» і «Про освіту», додатково врегульовує порядок та практику використання приміщень комунальної власності у виборчих цілях», — пояснює член робочої групи, координатор спостереження за виборами ОПОРИ у Львівській області Тарас Радь. — «До того ж, голосування за таке рішення мало продемонструвати готовність політичних партій не використовувати заклади комунальної власності для політичної реклами та у виборчих цілях».

На перенесенні голосування наполягав міський голова Андрій Садовий, серед іншого, посилаючись на те, що ухвала дублюватиме існуючі норми законодавства. На пропозицію депутата фракції «Громадянська позиція» Юрія Кужелюка проголосувати зараз, мер Львова відповів:

«Ви за цю ухвалу не проголосуєте, інші фракції не проголосують, проголосує тільки четверо депутатів, потім скажуть: «Ми хотіли — нам не дали» і будуть мати піар. Не треба! Будьте мудрими. Всі чемно, дружно перенесемо і будемо доопрацьовувати цю ухвалу стільки, скільки потрібно».

Аналітики Львівського осередку ОПОРИ вважають, що така позиція міського голови могла вплинути на голоси найбільшої фракції Львівської міської ради Об’єднання «Самопоміч». Нагадаємо, Андрій Садовий є одним з потенційних кандидатів на пост Президента України на виборах у 2019 році.

За перенесення розгляду ухвали проголосували 38 депутатів, проти — 5, двоє утримались, не брали участь в голосуванні 12 депутатів.

З проголосувавших за перенесення 18 членів фракції Об’єднання «Самопоміч», 8 членів БПП «Солідарність», 6 членів «Народного контролю»,  3 члени «Громадянської позиції», 1 член Української галицької партії та 2 позафракційні. Проти голосували 5 депутатів, з них четверо входять до фракції «УКРОП» та один до Української галицької партії.  Не голосували дванадцятеро. З них 7 депутатів від ВО «Свобода», 2 від Об’єднання «Самопоміч», 2 від «Громадянської позиції», та один член «УКРОПу».  Утримались двоє:1 член Української галицької партії та 1 член Об’єднання «Самопоміч». 8 депутатів були відсутні. Половина з них — депутати Об’єднання «Самопоміч», решта члени фракцій Української галицької партії, БПП  «Солідарність», «Громадянської позиції» та ВО «Свобода» (по одному депутату).

Крім цього, проти прийняття ухвали також виступали окремі депутати фракцій Громадський рух «Народний контроль», «Громадянська позиція» і ВО «Свобода». Серед їхніх аргументів було дублювання змісту ухвали виборчого законодавства, спроба обмежити доступ депутатів міської ради до приміщень, у яких вони проводять зустрічі з громадянами в межах своїх обов’язків (що не відповідає змісту документу), звинувачення у популізмі. Водночас, деякі міські обранці висловилися на підтримку ухвали. Зокрема, депутатка від Української галицької партії Юлія Гвоздович запропонувала заборонити у комунальних установах символіку не тільки партій, але й громадських та благодійних організацій, чиї назви співзвучні з назвами партій.

Львівський осередок Громадянської мережі ОПОРА й надалі відслідковуватиме долю ухвали, адже вважає її важливим кроком врегулювання проблеми зловживання адмінресурсом на місцевому рівні.