Майже 700 виборців змінили місце голосування на Львівську область

Дата: 25.06.2019

За даними Державного реєстру виборців станом на 25 червня 693 виборці скористалися правом тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси, обравши виборчу дільницю в межах Львівської області.

З них 231 особа – це мешканці Львівщини, які змінили місце голосування на іншу дільницю в межах свого регіону. Ще 113 осіб має виборчу адресу на Донеччині, 59 – у місті Київ, 40 – на Дніпропетровщині.

Також змінили місце голосування у Львівській області 5 членів ОВК.

Натомість громадяни із виборчою адресою у Львівській області змінили місце голосування на Київ – 52 осіб, а 46 мешканців, за даними ДРВ, голосуватимуть в закордонному виборчому окрузі.

Начальниця відділу адміністрування ДРВ Зоряна Павлів розповідає, спрощена процедура зміни місця голосування є можливістю для більшості виборців зробити волевиявлення.

«Було багато звернень від працівників реєстру та громадських активістів до ЦВК. Не завжди люди мають підтверджуючі документи про оренду житла або працюють на підставі трудового договору. Тепер потрібно лише написати заяву про бажання змінити місце голосування та надати копію паспорта. Спрощена процедура збільшить кількість виборців, але ситуація така, що люди йдуть в останній тиждень і в останній день. Хоча працівники відділу ведення реєстру виборців працюють і в суботу, і в неділю», – зазначає Зоряна Павлів.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, виборцю, який хоче змінити місце голосування без зміни виборчої адреси необхідно до 15 липня включно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем перебування у день голосування (адреси відділів ведення ДРВ у Львівській області можна знайти за посиланням). Орган ведення ДРВ видасть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, де буде вказана дата виборів (21 липня 2019 року), а також номер виборчої дільниці для голосування.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)