Майже всі голови РДА Львівщини братимуть участь у виборах

Дата: 07.10.2015

Більшість голів районних державних адміністрацій Львівщини балотуватимуться до районних рад на виборах 25 жовтня. Сам же голова ЛОДА Олег Синютка очолив виборчий список БПП «Солідарність» до обласної ради. Разом з Синюткою до обласної ради також балотуються голови Радехівської, Самбірської та Городоцької районних адміністрацій. Цікаво, що голова Самбірської РДА Олег Домчак кандидує відразу і в районну, і в обласну ради.

Експерти Громадянської мережі ОПОРИ також проаналізували виборчі списки партій до районних рад. Як виявилося, чимало з них містять прізвища керівників відповідних районних державних адміністрацій. Так, голови усіх РДА, окрім Радехівської, Городоцької (які балотуються до облради), Дрогобицької та Жидачівської адміністрацій, братимуть участь у місцевих виборах цього рівня.

У переважній більшості кандидати представлятимуть БПП «Солідарність». Винятками є хіба заступники голів Сокальської та Кам’янка-Бузької районних адміністрацій (у цих районах немає голів РДА), які балотуватимуться від ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода».

Чимало кандидатів-керівників районів не змагатимуться в округах, бо є першими кандидатами у списку партії. Це стосується Жовківської, Сколівської, Старосамбірської, Перемишлянської, Турківської та Яворівської райадміністрацій. Заступниці голів Радехівської та Старосамбірської РДА очолили списки БПП «Солідарність» та НРУ у своїх районах. Колишній голова Сокальської РДА Олег Кожушко йде першим кандидатом у списку ВО «Батьківщина» до райради. Він же балотується у списку партії до Львівської обласної ради. Щоправда, в біографії, поданій до обласної виборчої комісії кандидат не вказав, що з 1 вересня[1] він вже не обіймає посаду голови РДА.

Окрім цього, в списках партій популярністю користуються керівники відділів культури, освіти, соціального захисту населення, фінансових управлінь РДА. Більшість з них також представлені у списках партії Президента.

Нагадаємо, що у робочий час посадовим та службовим особам органів державної влади та місцевого самоврядування заборонено брати участь в агітації, крім випадків, коли відповідна особа є кандидатом. Таким кандидатам забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, засоби зв’язку, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації (стаття 60 ЗУ «Про місцеві вибори»).

За коментарями звертайтеся:
Ірина Швець, офіс Громадянської мережі ОПОРА у Львові – 032 254 61 63.

 


[1] http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/680/2015-%D1%80%D0%BF