Інфографіка. Проміжні результати моніторингу діяльності депутатів Львівської міської ради

Дата: 22.12.2018

У серпні 2018 року мережа ОПОРА розпочала у Львові новий цикл проекту “Атестація депутатів місцевих рад”, що є логічним продовженням минулорічної моніторингової кампанії. У листопаді експерти ОПОРИ завершили аналіз трьох компонентів діяльності Львівської міської ради у 2018 році. А саме: як оприлюднюються дані про депутатів, зокрема інформації про прийом громадян, чи дотримуються місцеві обранці обов’язків здійснювати щомісячний прийом громадян, та чи звітують щорічно про свою роботу у попередній рік.

У порівнянні з попереднім роком простежується тенденція позитивних змін. Кількісні результати проміжного моніторингу свідчать, що діяльність депутатів ЛМР стала відкритішою та публічнішою, помітно більше депутатів звітують про свою роботу. Водночас, відсутній прогрес у якісних показниках депутатської діяльності.

Оприлюднення даних про депутатів традиційно залишається сильною стороною депутатів міської ради. На Інформаційному порталі ЛМР про 61 з 64 обранців інформація подана вичерпно, тоді як решті бракує лише по одному пункту.

Щодо здійснення прийому громадян, теж помітний прогрес. Але як показує дослідження, це все ще є однією з найпроблемніших частин діяльності депутатського корпусу. Фактична перевірка виявила, що 55 % депутатів приймають громадян не рідше одного разу на місяць, у той час як 28 % обранців проводять прийом рідше одного разу на місяць, 17 % взагалі не проводять прийом громадян.

Найбільш проблемним аспектом діяльності депутатів виявилось звітування. Хоча цього року звіти подали 42 депутати, що вдвічі більше ніж у попередній рік, питання їхнього якісного наповнення та відповідності вимогам законодавства лишається актуальним. Це також стосується необхідності публічного звітування на відкритій зустрічі, що зробила менша половина депутатського корпусу.

 

АЗ_атестація_2018 презентація проміжний звіт