Міські голови, депутати, підприємці, охоронець, архітектор: хто хоче очолити міста районних центрів на Львівщині?

Дата: 04.10.2020

Яворівська міська ТВК відмовила у реєстрації кандидату від політичної партії “Наш край” Олегу Січиокну. Кандидат на посаду очільника Стрийської міської територіальної громади Борис Юрович (ВО “Свобода”) зняв свою кандидатуру, щоб не нашкодити політичній партії, яка його висунула. Журналісти знайшли у Юровича, ймовірно, російський паспорт. Відмовився після реєстрації кандидувати на посаду Золочівської міської територіальної громади вчитель Тарас Криницький. За посади найбільших міст за Львівщині змагаються чинні міські голови, державні службовці, депутати різних рівнів рад, підприємці, журналісти, архітектор, адвокатеса та охоронець. ОПОРА проаналізувала зареєстрованих кандидатів.

Найбільша кількість кандидатів зареєстрована на посаду голови Львівської міської територіальної громади. А саме 17 осіб. З них 4 є самовисуванцями, інші 13 висунуті політичними партіями. За посаду очільника Львівської міської територіальної громади змагатимуться 14 чоловіків і 3 жінок.

За кількістю зареєстрованих кандидатів на другому місці є Стрийська міська територіальна громада. Стрийська міська ТВК зареєструвала 14 осіб. 2 жовтня Борис Юрович (ВО “Свобода”) зняв свою кандидатуру з цієї посади. Цю інформацію оприлюднено на сторінці Львівської обласної організації ВО “Свобода”. “Це рішення пов’язане із інформаційною кампанією, яку розгорнуто проти Юровича, зокрема звинуваченнями, що він є власником російського паспорта. За його словами (Юровича – ред.), він не хоче нашкодити партії, тому вирішив не брати участі в місцевих виборах як кандидат”, – йдеться у повідомленні. Відтак за крісло керівника Стрийської міської територіальної громади змагатимуться 13 осіб. Усі кандидати є чоловіками.

Документи на посаду Самбірського міського голови подали 10 кандидатів. З них 5 кандидують як самовисуванці. Ще половина висунуті політичними партіями. 8 кандидатів є чоловіками, 2 – жінками.

На керівника Яворівської міської територіальної громади балотуються 12 осіб. З них 4 є самовисуванцями, 8 – висунуті політичними партіями. 10 кандидатів є чоловіками, 2 – жінками.

Яворівська міська ТВК відмовила у реєстрації лише одному кандидату. 24 вересня політична партія “Наш край” подала документи на реєстрацію кандидата на посаду очільника Яворівської міської територіальної громади Олега Січиокна, висунутого на конференції Львівської обласної організації. 26 вересня надійшла додаткова заява до ТВК від Січиокна про додаткову подачу документів на цю посаду. 27 вересня Яворівська ТВК відмовила у реєстрації кандидата у зв’язку з порушенням терміну подачі документів. А згідно з постановою комісії від 29 вересня відмова була через те, що документи не відповідають вимогам Виборчого кодексу.

На посаду керівника Дрогобицької міської територіальної громади кандидують 10 осіб. З них – 6 балотуються як самовисуванці. Ще 4 осіб висунуті політичними партіями. Кандидатами є 9 чоловіків і 1 жінка.

Червоноградська міська ТВК зареєструвала 7 кандидатів на посаду очільника Червоноградської міської територіальної громади. З них 5 кандидують як самовисуванці, 2 від політичних партій. 6 кандидатів є чоловіками і 1 жінка.

На посаду голови Золочівської міської територіальної громади документи подали 7 кандидатів. Сплативши заставу у 5 тисяч гривень, один із них  вчитель Тарас Криницький (самовисування), написав заяву щодо відмови кандидувати на цю посаду. Відтак за посаду голови Золочівської міської територіальної громади змагатимуться 6 осіб. 3 з них балотуються як самовисуванці, ще половина висунуті політичними партіями. Усі кандидати є чоловіками.

У підсумку за посади міських голів районних центрів на Львівщині будуть змагатися 75 особи. 66 з них є чоловіки, 9 – жінки.

Назва міської територіальної громади Кількість зареєстрованих кандидатівЧоловіки Жінки
Львівська

17

14

3

Стрийська

13

13

0

Яворівська

1210

2

Самбірська

108

2

Дрогобицька

10

9

1

Червоноградська

7

6

1

Золочівська

6

6

0

Разом

75

66

9

“Слуга народу” висунула лише трьох кандидатів на посади Львівської, Яворівської та Дрогобицької міської територіальних громад. Натомість представники “Європейської Солідарності” кандидують у 6 містах із 7, окрім Червоноградської міської територіальної громади. 5 кандидатів є від партії “За майбутнє”. Не балотуються їхні представники на посаду очільників Самбірської та Червоноградської міських територіальних громад. Кандидати від ВО “Свобода” не балотуються у Дрогобицькій, Золочівській та Червоноградській міських територіальних громадах.

По одному кандиду мають “Духовна Україна”, УДАР, Конгрес Українських Націоналістів, “Ідея Нації” на посаду очільника Львівської міської територіальної громади, Українська Республіканська партія у Яворівській міській територіальній громаді, а партія “Воля” у Стрийській міській територіальній громаді.

У порядку самовисування балотується 36 осіб (49%). Серед них чинний міський голова Золочева – Ігор Гриньків. 3 жовтня Об’єднання “Самопоміч”, “Громадянська позиція”, УДАР, “Європейська партія України” підписали меморандум, яким висловили підтримку Ігорю Гриньків на місцевих виборах.

Як самовисуванець кандидує чинний міський голова Дрогобича Тарас Кучма. 6 вересня радник Кучми написав на своїй сторінці у соціальній мережі, що партія “Пропозиція” одноголосно вирішила підтримувати Тараса Кучму на виборах. 21 вересня на сторінці у соціальній мережі «УДАР Віталія Кличка.Дрогобиччина» опубліковано допис із текстом «Тарас Кучма з УДАРом іде на вибори», а у відеоролику Кучма називає себе членом команди. А 22 вересня Кучма знімається в ролику Об’єднання “Самопоміч”. За інформацієї ОПОРИ, раніше Кумча також розглядався як ймовірний кандидат на посаду голови від “Європейської Солідарності”, проте партія підтримала чинного депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного.

Про підтримку на місцевих виборах від “Європейської Солідарності”, ВО “Свобода”, “Голосу”, УДАРу та Національного Корпусу на своїй сторінці у соціальній мережі 30 вересня написав міський голова Червонограда Андрій Залівський. Хоча кандидує він як самовисуванець.

Суб’єкт висуванняЛьвівСтрийЯворівСамбірДрогобичЗолочівЧервоноградРазом
Самовисування

4

945635

36

ЄС

1

11111

6

За Майбутнє

1

1111

5

ВО “Свобода”

1

111

4

Слуга

народу

1

11

3

Об’єднання “Самопоміч”

1

11

3

НРУ

111

3

ВАРТА

1

1

2

Сила і Честь11

2

ВО “Батьківщина”11

2

УГП

1

1

2

Голос

1

1

2

Духовна

Україна

1

1

КУН

1

1

УДАР

1

1

Ідея Нації

1

1

Українська Республіканська

партія

1

1

Воля1

1

6 із 7 чинних очільників міст знову хочуть очолювати територіальні громади. До їх числа ОПОРА також враховує заступника міського голови Яворова Ігоря Грабовського, який по факту виконує обов’язки керівника міста. Оскільки, обраний у 2015 році Павло Бакунець, минулоріч став народним депутатом України. Лише міський голова Стрия Роман Шрамов’ят не претендує повторно на посаду.

Двоє народних депутатів Олег Синютка та Ярослав Рущишин кандидують на посаду керівника Львівської міської територіальної громади. Депутати різних рівнів рад (міських, районних, обласної) також хочуть очолити територіальні громади. Серед кандидатів є троє голів районних рад: Стрийської (Роман Козак), Яворівської (Володимир Сичак) та Золочівської (Олег Банах).

Також кандидують державні службовці, підприємці, працівники приватних компаній, громадські активісти, лікарі, освітяни, журналісти, архітектор, адвокатеса та охоронець.

Львівська міська територіальна громада

Андрій Садовий (Об’єднання “Самопоміч”) – міський голова Львова три каденції поспіль (з 2006 року). Претендує на четверту каденцію. Лідер Об’єднання “Самопоміч”.

Олег Синютка (Європейська Солідарність) – народний депутат України (“Європейська Солідарність”). Очільник Львівської обласної державної адміністрації з 26 грудня 2014 року по 11 червня 2019 року.

Руслан Кошулинський (ВО “Свобода”) – депутат Львівської обласної ради (ВО “Свобода”). Народний депутат України сьомого скликання, заступник голови Верховної Ради.

Тарас Кльофа (Слуга народу) – лікар, заступник начальника центру з медичної частини Військово-медичного клінічного центру Західного регіону. Нині позафракційний депутат Львівської міської ради. До травня цього року був у складі фракції Об’єднання “Самопоміч”. У 2019 році на позачергових виборах народних депутатів кандидував до Верховної Ради у 118 виборчому окрузі від Об’єднання “Самопоміч”.

Ігор Зінкевич (ВАРТА) – помічник генерального директора “Львівської галереї мистецтв”, депутат Львівської міської ради (у 2015 році обраний від партії УКРОП). У 2019 році на позачергових виборах народних депутатів кандидував до Верховної Ради у 116 виборчому окрузі як самовисуванець.

Наталія Ван Доеверен (Духовна Україна) – лікар Шпиталю імені митрополита Андрея Шептицького.

Юрій Бунь (самовисування) – лікар, кандидат медичних наук, доцент, підприємець, власник стоматологічних клінік.

Юлія Гвоздович (Українська Галицька Партія) – депутатка Львівської міської ради (УГП), керівниця відділу по роботі з громадами громадської організації “Українська галицька асамблея”.  У 2019 році балотувалася до Верховної Ради України від партії “Голос” (номер 36 у списку).

Назарій Брезіцький (самовисування) – радіоведучий, засновник громадської організації «Ідея міста».

Ігор Телішевський (За майбутнє) – депутат Львівської міської ради. У 2015 році обраний від партії УКРОП. Помічник за строковим трудовим договором на постійній основі народного депутата України Тараса Батенка.

Оксана Юринець (УДАР) – народна депутатка восьмого скликання, керівниця обласного осередку політичної партії УДАР, кандидатка економічних наук, професорка кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки і менеджменту Національного університету “Львівська політехніка”.

Ігор Кузьмак (Народний Рух України) – інженер, архітектор, голова громадської організації “Львів і Майбутнє”. У 2015 році кандидував до Львівської міської ради від “Громадянської позиції”.

Роман Матис (самовисування) – начальник управління інвестиційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Остап Стахів (Ідея Нації) – голова громадської організації та однойменної партії «Ідея нації».

Іван Василишин (Конгрес Українських Націоналістів) – депутат Львівської міської ради (2005-2010), керівник міського осередку Конгресу Українських Націоналістів.

Ігор Васюник (самовисування) – громадський діяч, підприємець, народний депутат України сьомого та восьмого скликань.

Ярослав Рущишин (Голос) – народний депутат України від партії “Голос”. Співзасновник Мистецького Об’єднання «Дзиґа», почесний сенатор Українського Католицького Університету, співзасновник та член наглядової ради Львівської бізнес-школи УКУ.

Самбірська міська територіальна громада

Микола Василенко (самовисування) – фізична особа-підприємецьзасновник Львівської обласної молодіжної громадської організації “Молодіжний Альянс”.

Юрій Гамар (самовисування) – міський голова Самбора. У 2015 році балотувався на посаду від політичної партії “Воля”.

Тарас Копиляк (самовисування) – радник генерального директора приватного підприємства “Лілія”. З 2010 по 2015 рік був міським головою Самбора. У 2015 році кандидував на посаду міського голови Самбора як самовисуванець. Був помічником народного депутата сьомого скликання Миколи Катеринчука (ВО “Батьківщина”).

Ярослав Кузьмяк (Сила і Честь) – фізична особа підприємець, чинний депутат Самбірської міської ради (Блок Петра Порошенка “Солідарність”).

Тетяна Лесик (самовисування) – тимчасово не працює. Працювала начальницею відділу запобігання дитячої безпритульності, бездоглядності та профілактики правопорушень серед дітей Самбірської районної державної адміністрації.

Юрій Лешкович (ВО “Свобода”) – фізична особа-підприємець, депутат Самбірської міської ради від ВО “Свобода”.

Любов Мосійчук (ВО “Батьківщина”) – директорка середньої школи №10 (місто Самбір), депутатка Самбірської міської ради.

Степан Скірин (Європейська Солідарність) – лікар комунального підприємства Самбірської центральної районної лікарні, депутат Самбірської районної ради (Блок Петра Порошенка “Солідарність”).

Тарас Тершовчин (самовисування) – тимчасово не працює, голова громадської ради при виконавчому комітеті Самбірської міської ради, 2002-2005 роки – Самбірський міський голова. Був помічником народного депутата четвертого скликання Миколи Полянича (Блок Віктора Ющенка “Наша Україна”).

Дмитро Шикітка (ВАРТА) – голова правління громадської організації “Західноукраїнська ліга прав людини”. У 2012 році кандидував до Верховної Ради України від УДАРу.

Стрийська міська територіальна громада 

Федір Книш (самовисування) – директор приватного підприємства “Темп-87”.

Зіновій Карпінський (самовисування) – генеральний директор, засновник товариства “Екран”, засновник телерадіокомпанії “ЛАН”, депутат Львівської обласної ради шостого скликання.

Володимир Масний (самовисування) – фізична особа-підприємець. У 2015 році кандидував до Стрийської міської ради від Блоку Петра Порошенка “Солідарність”.

Ігор Брик (партія “Воля”) – фізична особа-підприємець, керівник медичної клініки «Аструм». 2015-2017 роки – голова Громадської ради при Стрийському МВ УМВС, заступник голови Громадської ради при Стрийській райдержадміністрації. З 2015-го – голова громадської організації «Правда. Віра. Перемога», голова громадської організації «Спортивний клуб «Карпатська Рись». У 2015 році кандидував як самовисуванець на посаду міського голови Стрия.

Роман Волинець (самовисування) – заступник міського голови Стрия, член виконавчого комітету Стрийської міської ради.  У 2015 році балотувався до Львівської обласної ради від ВО “Батьківщина”.

Роман Козак (самовисування) – голова Стрийської районної ради.

Іван Зрайло (Європейська Солідарність) – депутат Стрийської міської ради (Блок Петра Порошенка “Солідарність”), директор Філії публічного акціонерного товариства Державна продовольчо-зернова корпорація України “Львівський комбінат хлібопродуктів”.

Роман Матвійців (За майбутнє) – депутат Стрийської районної ради (УКРОП), фізична-особа підприємець.

Василь Коружак (самовисування) – тимчасово не працює. У 2015 році балотувався до Стрийської міської ради від партії “Патріот”.

Олег Канівець (самовисування) – заступник директора державного підприємства “Держзовнішінформ”, політик, громадський діяч, голова благодійного фонду “Добре серце”. У 2019 році на парламентських виборах кандидував у 126 виборчому окрузі (суб’єкт висування “Громадянська позиція”). У 2012 році обраний народним депутатом України у 126 окрузі від ВО “Батьківщина”. 2002 – 2006 роки – депутат Львівської обласної ради.

Зіновій Блискун (самовисування) – сільський голова Лисятицької сільської ради. У 2015 році кандидував до Стрийської районної ради від ВО “Свобода”.

Михайло Щерба (Народний Рух України) – охоронець Стрийського вищого професійного училища №8.

Зіновій Щупак (самовисування) – директор і власник агрофірми “Золота підкова”.

Яворівська міська територіальна громада

Ігор Грабовський (Об’єднання “Самопоміч”) –  заступник міського голови Яворова. У 2015 році обраний депутатом Яворівської міської ради від Об’єднання “Самопоміч”.

Іван Гула (самовисування) – депутат Наконечнянської сільської ради. У декларації за 2019 рік вказує, що тимчасово не працює.

Марія Дудич (Голос) – начальниця Яворівського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області, депутатка Яворівської районної ради (Блок Петра Порошенка “Солідарність”).

Ганна Жук (самовисування) – засновниця фермерського господарства “Обрій – С”, одна із співзасновників Асоціації фермерів Яворівського району. У 2012 році кандидувала до Верховної Ради України від “Народної партії”.

Михайло Ковалик (Європейська Солідарність) – депутат Львівської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка, директор товариства “Прушиньскі-Україна”.

Олег Музичка (ВО “Свобода”) – директор товариства “Металопластмас”, депутат Яворівської районної ради від ВО “Свобода”.

Олег Пилипенко (Українська Республіканська Партія) – командир відділення 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила Збройних Сил України,  засновник підприємства “Валенсія-Львів”. У 2015 році кандидував до Львівської міської ради та Львівської обласної ради від партії “Воля”, а у 2014 до Верховної Ради України як самовисуванець.

Володимир Поставитюк (За майбутнє) – самозайнята особа, адвокат, підприємецьдепутат Яворівської міської ради (УКРОП).

Володимир Сичак (ВО “Батьківщина”) – голова Яворівської районної ради.

Роман Станько (самовисування) – заступник директора товариства “Енергія – Тепловодосервіс”, підприємець, засновник громадської організації “Яворович край”.

Микола Хархаліс (самовисування) – оператор з видобутку газу “Львівгазвидобування”, Хідновицький НГП. У 2015 році чоловік з таким же прізвищем, іменем та по батькові кандидував до Яворівської міської ради від ВО “Свобода”. На той час він працював слюсарем у ПАТ “Львівгаз”.

Орест Халян (Слуга народу) – начальник земельно-дозвільного відділу товариства “Будівельний альянс 2000”, був головою Яворівської районної державної адміністрації з квітня 2016 року по 10 липня 2018 року.

Золочівська міська територіальна громада

Ігор Гриньків (самовисування) – міський голова Золочева. У 2015 році також кандидував як самовисуванець.

Тарас Буца (самовисування) – тимчасово не працює, громадський активіст, учасник АТО.

Олег Банах (За майбутнє) – голова Золочівської районної ради. У 2015 році обраний від Народного Руху України. Водночас він балотується до Львівської обласної ради від партії “За майбутнє”

Володимир Недзельський (Європейська Солідарність) – тимчасово не працює, депутат Золочівської районної ради (Блок Петра Порошенка “Солідарність”).

Ігор Бартків (самовисування) – підприємець. З 2005 по 2015 роки був депутатом Золочівської міської ради. У 2010 році обраний від ВО “Свобода”.

Василь Джула (Сила і Честь) – тимчасово не працює, депутат Золочівської міської ради (Радикальна партія Олега Ляшка), тимчасово не працює, керівник районного партійного осередку “Сила і Честь”.

Дрогобицька міська територіальна громада 

Тарас Кучма (самовисування) – міський голова Дрогобича. У 2015 році кандидував на посаду від Громадського руху “Народний контроль”.

Андрій Веселий (самовисування) – генеральний директор товариства “Брати”, підприємець, засновник та керівник Благодійного фонду родини Веселого.

Артур Лагодич (самовисування) – керівник юридичного відділу ТзОВ “Цитадель”, підприємець.

Олег Балог (самовисування) – депутат Дрогобицької міської ради (“Громадянська позиція”), голова правління ГО “Спілка безпеки управління “Антикорупція”.

Володимир Шкутко (самовисування) – депутат Дрогобицької районної ради (обраний у 2015 році від Блоку Петра Порошенка “Солідарність”), начальник Дрогобицького Управління Водного Господарства Басейнового Управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну. З квітня 2016 по травень 2018 був головою Дрогобицької районної державної адміністрації. З 2015 року по 2016 рік – перший заступник голови Дрогобицької РДА.

Юрій Скурчанський (самовисування) – тимчасово не працює.

Олена Жуковська (За майбутнє) – депутатка Дрогобицької міської ради. У 2015 році обрана від УКРОПу. Працює заступницею генерального директора публічного акціонерного товариства “Нафтопереробний комплекс – Галичина”.

Олег Дьорка (Українська Галицька Партія) – заступник голови Львівської обласної організації УГП, співзасновник ГО “Галицька Варта”, громадський активіст, підприємець, редактор інтернет-видання “Галицьці новини “ВАРТО”.

Михайло Задорожний (Європейська Солідарність) – депутат Львівської обласної ради (Блок Петра Порошенка “Солідарність”), голова правління Дрогобицької райспоживспілки. На минулорічних позачергових парламентських виборах кандидував у 121 виборчому окрузі від “Європейської Солідарності”.

Назар Жолобович (Слуга народу) – перший заступник голови Радехівської районної державної адміністрації. Раніше Жолобович працював провідним спеціалістом відділу молодіжної політики Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації. У 2019 році на позачергових виборах народних депутатів кандидував до Верховної Ради як самовисуванець у 121 виборчому окрузі.

Червоноградська міська територіальна громада

Андрій Залівський (самовисування) – міський голова Червонограда.

Володимир Воляник (самовисування) – підприємець.

Валерій Давидюк (самовисування) – підприємець, помічник народного депутата за строковим трудовим договором на постійній основі від партії “Слуга народу” Юрія Камельчука. У 2015 році балотувався до Червоноградської міської ради від Блоку Петра Порошенка “Солідарність”.

Павло Пилипчук (самовисування) – заступник начальника відділу з ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг та безпеки руху державного підприємства “Львівський облавтодор”, спортивний журналіст, був секретарем Червоноградської міської ради.

Андрій Стебельський (самовисування) – фізична-особа підприємець. у 2015 році кандидував на посаду Червоноградського міського голови від партії “Сила Людей”.

Оксана Савка (Народний Рух України) – адвокатеса, провідний юрист-консультант  державного підприємства “Львіввугілля”.

Дмитро Фартушок (Об’єднання “Самопоміч”) – підприємець, депутат Червоноградської міської ради (Об’єднання “Самопоміч”), менеджер з регіонального розвитку управління регіональної політики Департаменту внутрішньої політики Об’єднання “Самопоміч”. У 2015 році кандидував до Львівської обласної ради від цієї ж політичної сили. Був помічником народного депутата восьмого скликання від Об’єднання “Самопоміч” Олега Лаврика.

Нагадаємо, що відповідно до ч. 3-4 ст. 192 Виборчого кодексу України вибори сільського, селищного, міського (міста з кількістю виборців до 75 тисяч осіб) голови проводяться за мажоритарною виборчою системою відносної більшості в єдиному одномандатному сільському, селищному, міському виборчому окрузі, що збігається відповідно з територією села, селища, міста згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією сільської, селищної, міської територіальної громади. Вибори міського (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше осіб) голови проводяться за мажоритарною виборчою системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному міському виборчому окрузі, що збігається з територією міста згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією міської територіальної громади.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.