На Львівщині агітатори обдзвонюють виборців і просять проголосувати за “Європейську Солідарність” та Олега Синютку

Дата: 20.10.2020

19 жовтня агітатори обдзвонювали мешканців Львівщини із проханням прийти на вибори 25 жовтня, проголосувати за “Європейську Солідарність” та кандидата на посаду очільника міського голови Львова Олега Синютку.

Телефоном жінка озвучила наступний текст: “Ми дуже цінуємо вас, як прихильника “ЄС”. Сьогодні як ніколи нам потрібна єдність і ваша допомога. Просимо не тільки 25 жовтня проголосувати за “ЄС” й нашого кандидата в мери Олега Синютку. Але просимо вас запросити хоча б трьох своїх знайомих, прийти на вибори і проголосувати за “ЄС” та Синютку. Дякуємо, вам. Разом переможемо”. Під час розмови можна почути шум поруч із співрозмовницею, що, ймовірно, може свідчити про дзвінок з кол-центру.

За даними мобільних додатків номер телефону +380949934443 зазначається як “політичні агітатори”. Однак, зателефонувати за цим номером і дізнатися, хто телефонує до виборців – неможливо.

Громадянська мережі ОПОРА намагалася запитати в Олега Синютки за які кошти відбувається цей обдзвін і звідки в агітаторів номери телефонів людей.  На час виходу матеріалу Синютка не піднімав слухавку. Олег Синютка є чинним народним депутатом від “Європейської Солідарності”, а також кандидатом на посаду міського голови Львова від цієї політичної сили.

На початку жовтня у соціальних мережах виборці на Львівщині писали, що до них телефонували з міського номеру +380 (32) 226 76 39 і під приводом опитування, ймовірно, хотіли здійснювати приховану агітацію. Оскільки першим запитанням додзвонювачів було, чи проживають виборці у Личаківському районі міста Львова. Як тільки людина відповідала, що ні, розмова завершувалася. Зателефонувати на цей номер також неможливо.

Згідно ч. 1 ст. 51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) – суб’єктів виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. Передвиборна агітація може проводитися у таких формах , що не суперечать Конституції України та законам України.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)