На Львівщині члени ДВК вносять виправлення у протоколи в приміщеннях ОВК

Дата: 22.07.2019

Три таких випадки ОПОРА зафіксували в окружній виборчій комісії №126. На зауваження спостерігачів мережі ОПОРА члени дільничної комісій ховали виборчу документацію в сумку і йшли в протилежну сторону.

Чотири випадки, коли члени ДВК переписували протоколи спостерігачі ОПОРИ зафіксували у 119 виборчому окрузі.

Також дев’ять аналогічних випадків Громадянська мережа ОПОРА зафіксували у 120 окружній виборчій комісії. Члени ДВК вносили зміни у виборчу документацію на підвіконниках, в залі очікування. На зауваження спостерігачки ОПОРИ одні представники ДВК ховали документи, переставали вносити зміни у документи, а один чоловік пропонував цукерку спостерігачці ОПОРИ.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22
e-mail:  lviv@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.