На Львівщині одна із ДВК поїхала на уточнення виборчої документації без поліцейського

Дата: 27.10.2020

Члени дільничної виборчої комісії №460307 (село Сенів) лише з четвертого разу здали виборчу документацію. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА. 

26 жовтня Бібрська міська територіальна виборча комісія під час прийому виборчої документації від членів ДВК №460307 (село Сенів) виявила, що вона заповнена неналежним чином. Територіальна виборча комісія зобов’язала ДВК скласти протокол із позначкою уточнений. Члени дільничної виборчої комісії поїхали до приміщення, де засідає ДВК без поліцейського. Він залишився у будівлі ТВК.

Після телефонної розмови з головою Бібрської міської територіальної виборчої комісії, представники ДВК повернулися за поліцейським. Склавши уточнений протокол, члени ДВК №460307 повернулися до територіальної виборчої комісії, але принесли протоколи без спецпакетів. Як виявилося, територіальна виборча комісія забула їм надати нові спецпакети. Члени ТВК дали представникам ДВК спецпакети і знову зобов’язали комісію скласти протокол з позначкою уточнений.

Наступного разу представники ДВК №460307 приїхали здавати виборчу документацію і принесли лише по одному екземпляру протоколу. Бірська міська територіальна виборча комісія знову зобов’язали членів ДВК скласти протокол із позначкою уточнений. І лише з четвертого разу територіальна виборча комісія прийняла виборчу документацію від ДВК №460307.

Згідно з ч. 7 ст. 251 Виборчого кодексу України, перший і другий примірники протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі, а за наявності – і відповідні примірники протоколу з позначкою “Уточнений”, акт про видачу копій протоколу, складений відповідно до частини дев’ятої цієї статті, запаковуються. На пакеті робиться напис “Протокол про підрахунок голосів”, зазначаються назва місцевих виборів, позначення та/або номер виборчого округу, номер виборчої дільниці, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії. Третій примірник протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, поданих на відповідних місцевих виборах у відповідному виборчому окрузі, а також протоколу з позначкою “Уточнений” (у разі його складання) зберігається у секретаря дільничної виборчої комісії, четвертий примірник (з позначкою “Уточнений” у разі його складання) – невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

У випадку виявлення ознак розпакованих пакетів з протоколами ТВК повинна прийняти рішення про перерахунок бюлетенів на цій виборчій дільниці. Також не закриті пакети можуть бути свідченням складання протоколів не на засіданні або внесення неправдивих відомостей до протоколів (частина 1 та 2 статті 158-3 КК).

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.