На Львівщині виборчу адресу уже змінили 1419 осіб

Дата: 03.09.2020

У Львівській області до Державного реєстру виборців уже звернулося 1419 осіб, щоб змінити свою виборчу адресу. Найбільша кількість заяв у Львівській міській, Солонківській та Грабовецько-Дулібівській сільських громадах.

За інформацією з Державного реєстру виборців станом на 1 вересня, найчастіше виборці змінюють виборчу адресу в межах області – 958 осіб. Вибули за межі регіону 152 особи, а прибули – 309.  Хоча ще 10 днів назад на Львівщині було таких 754 виборців.

Лідером щодо зміни виборчої адреси залишається Львівська міська громада: 484 особи прибули, 213 вибули і 253 особи змінили адресу в межах громади. А це – 58,17% від загальної кількості тих, хто змінив виборчу адресу на Львівщині.

На другому і третьому місці в області – Солонківська сільська громада у Львівському районі та Грабовецько-Дулібівська громада у Стрийському районі. Кількість виборців, які прибули у них однакова – 79 осіб. З Солонківської громади вибули 18 осіб, а виборчу адресу в межах громади змінили 3 особи. Натомість з Грабовецько-Дулібівської громади вибули лише 2 осіб, а в межах громади змінили виборчу адресу 5 виборців.

З усіх звернень по Україні щодо зміни виборчої адреси 7,89% припадають на Львівську область.  За цим показником регіон посідає четверте місце в країні після Київської, Одеської областей та міста Києва.

Оновлена процедура зміни виборчої адреси почала діяти в Україні з 1 липня. Змінити виборчу адресу можна до 10 вересня або онлайн за допомогою «Кабінету виборця», або звичним способом – подавши заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого фактичного проживання. Як це зробити читайте в детальній інструкції від ОПОРИ. Для мотивації виборців скористатися таким своїм правом ОПОРА також створила ролик соціальної реклами, який можна вільно поширювати (посилання на відеоролик у FacebookYouTubeDropbox із файлом в якості для показів на телебаченні та висновком Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо визнання його соціальною рекламою).

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Згідно з частиною 3 цієї ж статті – за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, відповідно до частини другої цієї статті. Згідно з частиною 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якої він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

 

За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.: +38 098 765 86 22
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.