Електронні петиції у Львові: (не)дієвий інструмент громадської участі
Протягом 8 років у Львові діє механізм подання електронних петицій до Львівської міської ради. Поступово цей інструмент удосконалювали тематично, встановлюючи…
У Львівській області до Державного реєстру виборців уже звернулося 1419 осіб, щоб змінити свою виборчу адресу. Найбільша кількість заяв у Львівській міській, Солонківській та Грабовецько-Дулібівській сільських громадах.
За інформацією з Державного реєстру виборців станом на 1 вересня, найчастіше виборці змінюють виборчу адресу в межах області – 958 осіб. Вибули за межі регіону 152 особи, а прибули – 309. Хоча ще 10 днів назад на Львівщині було таких 754 виборців.
Лідером щодо зміни виборчої адреси залишається Львівська міська громада: 484 особи прибули, 213 вибули і 253 особи змінили адресу в межах громади. А це – 58,17% від загальної кількості тих, хто змінив виборчу адресу на Львівщині.
На другому і третьому місці в області – Солонківська сільська громада у Львівському районі та Грабовецько-Дулібівська громада у Стрийському районі. Кількість виборців, які прибули у них однакова – 79 осіб. З Солонківської громади вибули 18 осіб, а виборчу адресу в межах громади змінили 3 особи. Натомість з Грабовецько-Дулібівської громади вибули лише 2 осіб, а в межах громади змінили виборчу адресу 5 виборців.
З усіх звернень по Україні щодо зміни виборчої адреси 7,89% припадають на Львівську область. За цим показником регіон посідає четверте місце в країні після Київської, Одеської областей та міста Києва.
Оновлена процедура зміни виборчої адреси почала діяти в Україні з 1 липня. Змінити виборчу адресу можна до 10 вересня або онлайн за допомогою «Кабінету виборця», або звичним способом – подавши заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого фактичного проживання. Як це зробити читайте в детальній інструкції від ОПОРИ. Для мотивації виборців скористатися таким своїм правом ОПОРА також створила ролик соціальної реклами, який можна вільно поширювати (посилання на відеоролик у Facebook, YouTube, Dropbox із файлом в якості для показів на телебаченні та висновком Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо визнання його соціальною рекламою).
Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Згідно з частиною 3 цієї ж статті – за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, відповідно до частини другої цієї статті. Згідно з частиною 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якої він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.