ОПОРА допомагає абітурієнтам у вирішенні їхніх проблем: історія успіху

Дата: 14.07.2011

Як повідомляла Громадянська мережа ОПОРА, до організації надходили скарги абітурієнтів на те, що адміністрації вишів досі не видали дипломи бакалаврів. Таким чином, ті абітурієнти, які закінчили 4 курс та мають бажання продовжити навчання в іншому ВНЗ, могли не встигнути подати документи (в т.ч. копію диплому та додатків до нього) в приймальні комісії до 20 липня – саме тоді закінчується прийом заяв.

З такою проблемою до ОПОРИ звернувся бакалавр Національного аграрного університету, який хотів продовжити навчання за відповідним фахом у НУ «Львівська Політехніка». Проте, у приймальній комісії від хлопця документів не прийняли, оскільки на руках не було диплому з відзнакою, який би підтвердив здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, або хоча б довідки про здобуття ОКР «бакалавр». У рідному ж університеті абітурієнту сказали, що диплом видадуть лише в кінці місяця, оскільки їх ще друкують в Києві. Розгублений випускник звернувся до офісу ГМ ОПОРА, де йому допомогли оформити заяву на ім’я ректора, та звернулися за роз’ясненням у департамент вищої освіти МОНмолодьспорту.

У відповідь на запит, ми отримали інформацію, що 11 липня навчально-методичний центр аграрної політики забрав виготовлені дипломи для передачі їх представнику Львівського національного аграрного університету. Дипломи з відзнакою випускникам університету за різними освітньо-кваліфікаційними рівнями, як вказано у листі, будуть видані до 15 липня. З відповіддю на інформаційний запит та заявою вступник відправився у приймальню університету.

Адміністрація університету відреагувала миттєво і вже сьогодні, 14 липня, абітурієнт отримав в приймальні факультету диплом бакалавра з відзнакою! Тож, тепер вступник успішно може подавати всі необхідні документи у приймальну комісію НУ «Львівська Політехніка» та має всі шанси бути зарахованим до конкурсу.

Експерти Громадянської мережі ОПОРА розуміють мотиви керівництва вищих навчальних закладів та їх небажання втрачати здібних до наукової діяльності студентів. Проте, закликаємо ВНЗ не створювати перепон для тих з них, які висловили бажання здобувати рівень «магістра» в іншому університеті, та зосередити свої зусилля на підвищенні власної конкурентноспроможності.

Контактна особа:
Ольга Стрелюк, координатор громадського спостереження за вступною кампанією у Львівській області – 063 628 68 36.