ОПОРА ледь не з’явилася у бюлетені до Новороздільської міської ради

Дата: 14.10.2015

13  жовтня о 18:00 відбулось  перше  засідання  Новороздільської  міської  ТВК у новому складі. Нагадаємо, попередній склад комісії був розпущений ЦВК через грубе порушення законодавства. Під час засідання комісія проводила повторне жеребкування порядку розміщення партій в бюлетені. До списку партій, через некомпетентність МВК, потрапила і мережа ОПОРА.

На початку засідання усі члени комісії, за винятком представниці Радикальної партії, яка не з’явилася на засідання, прийняли присягу. Також  у відповідності до рішень суду комісія проголосували за реєстрацію політичної партії  «Конкретні  справи» та  її  кандидата  на посаду мера, Миколи Поглода, після чого перейшла до процедури жеребкування номерів партій в бюлетені.

нова комісія

Під  час  жеребкування стався прикрий інцидент, який засвідчив низький рівень професійності комісії. Комісією було зареєстровано 12  партій, та  під  час  жеребкування  їх  виявилось 14. Комісія, як з’ясувалося, додала до списку «Демократичний  Альянс»,  якому  попередня комісія відмовила  у  реєстрації, а  адміністративний  суд підтвердив законність цієї відмови. Другим суб’єктом, який  потрапив  до списку для  жеребкування, стала Громадянська мережа  ОПОРА. Члени МВК не розібралися у статусі організації, яка, відповідно до статті 66 ЗУ «Про місцеві вибори» робила подання на офіційних спостерігачів.

Після зауваження спостерігача ОПОРИ члени комісії усунули невідповідності та провели повторне жеребкування. Перший номер отримала «Свобода», а останній – дванадцятий – «Самопоміч». До  речі, партія «Конкретних  справ» отримала  номер 4.

Нагадаємо, що назви місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією в багатомандатному виборчому окрузі, розміщуються у виборчому бюлетені в порядку черговості, визначеної шляхом жеребкування. Порядок проведення жеребкування визначає Центральна виборча комісія не пізніш як за 30 днів до дня голосування (постанова №164 від 10 серпня 2015 року).

За коментарями звертайтеся:
Офіс Громадянської мережі ОПОРА у Львові – 032 254 61 63.