
Електронні петиції у Львові: (не)дієвий інструмент громадської участі
Протягом 8 років у Львові діє механізм подання електронних петицій до Львівської міської ради. Поступово цей інструмент удосконалювали тематично, встановлюючи…
За результатами паралельного підрахунку голосів Громадянської мережі ОПОРА на президентських виборах переміг Володимир Зеленський із результатом 73,2% за похибки 1,5% . Про це на прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомили експерти ОПОРИ 22 квітня.
За результатами паралельного підрахунку голосів, який у день повторного голосування здійснила Громадянська мережа ОПОРА, Володимир Зеленський отримав 73,2% голосів виборців, тоді як Петро Порошенко — 24,3% за похибки 1,5%. Кількість недійсних бюлетенів становила 2,5% за похибки 03%. Про це розповів координатор спостереження ОПОРИ за виборами Президента у Львівській області Тарас Радь.
«Я можу впевнено заявити, що ці результати майже збігатимуться з тими, що оголосить центральна виборча комісія, — зазначив експерт ОПОРИ. — Це пов’язано з методологією паралельного підрахунку. Ми маємо статистичну вибірку виборчих дільниць, яка репрезентує усі дільниці України. Наші спостерігачі, крім того, що фіксують порушення упродовж дня, беруть копії протоколів про підрахунок голосів на цих дільницях з мокрими печатками та підписами членів дільничних виборчих комісій. Далі ми сумуємо отримані дані».
Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області Ярина Гаєцька-Колотило розповіла, що, за даними поліції та спостерігачів ОПОРИ, у день повторного голосування на Львівщині основними порушеннями були спроби проголосувати без паспорта, фотографування бюлетенів, спроби винести їх за межі виборчої дільниці.
«Також зафіксували велику кількість псування виборчих бюлетенів. Очевидно, що протестні настрої в суспільстві є достатньо серйозними і вагомими, що не може не викликати занепокоєння» — додала Ярина Гаєцька-Колотило.
Крім того, під час прес-конференції розповіли про особливості повторного голосування. Тарас Радь зауважив, що виборчий процес у квітні відзначився стислістю термінів відведених на формування виборчих комісій та інші процеси пов’язані з підготовкою виборів. Крім того, експерт зазначив, що виборча кампанія обох кандидатів у квітні базувалася передусім на антиагітації та критиці конкурента.
«Таку тенденцію можна частково пояснити характерною особливістю повторного голосування: перемагає той кандидат, який набере абсолютну більшість голосів. Через це багато виборців вдаються до, так званого, «негативного голосування», коли перш за все вони голосують не за одного з кандидатів, а проти іншого, оскільки категорично його не підтримують. Це відомий нам принцип вибору меншого зла» — зазначив Радь.
Ознайомитись із заявою Громадянської мережі ОПОРА щодо попередніх результатів спостереження на чергових виборах Президента України можна за посиланням. Більше інформації про те, як проводиться паралельний підрахунок голосів читайте тут.
За коментарями звертайтеся:
Тарас Радь, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області
тел.:+38 098 765 86 22
e-mail: lviv@opora.org.ua
(#вибори; #opora; #опора)