Поліція зафіксувала бюлетені зі штампами «Вибув» навпроти прізвища Олександра Мороза

Дата: 31.03.2019

Поліція зафіксувала 5 бюлетенів зі штампами «Вибув» навпроти прізвища Олександра Мороза на одній із виборчих дільниць Сокальського району Львівської області. Раніше ОПОРА повідомляла що ОВК, якій підпорядковані дільниці Сокального району, неправомірно роздала дільничним виборчим комісіям такі штампи.

На виборчій дільниці №461226 у селі Смиків Сокальського району (територіальний виборчий округ №124) виявлено 5 виборчих бюлетенів зі штампами «Вибув» навпроти прізвища Олександра Мороза. Про це Громадянській мережі ОПОРА повідомили представники Національної поліції Львівської області.

Нагадаємо, згідно з частиною 7статті 72Закону «Про вибори Президента України» у разі прийняття Центральною виборчою комісією рішення про скасування реєстрації кандидата на пост Президента України у період виготовлення виборчих бюлетенів або після виготовлення виборчих бюлетенів, однак за той проміжок часу, у який неможливо здійснити передрукування виборчих бюлетенів, Центральна виборча комісія приймає рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня. Рішення Центральної виборчої комісії негайно передається відповідним окружним виборчим комісіям для внесення відповідних змін дільничними виборчими комісіями. Такі зміни до виборчих бюлетенів вносяться членами дільничних виборчих комісій з використанням штампа «Вибув» на засіданні дільничної виборчої комісії. Вносити зміни до виборчого бюлетеня без рішення Центральної виборчої комісії забороняється. Далі у частині 7 статті 72 йдеться:«Штамп «Вибув» передається окружною виборчою комісією всім дільничним виборчим комісіям одночасно з передачею відповідного рішення Центральної виборчої комісії. Дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць штамп «Вибув» передається одночасно з виборчими бюлетенями».

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРАпроводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачіпо всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів(PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Радь, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Львівській області

тел.:+38 098 765 86 22

e-mail: lviv@opora.org.ua